GinFest 2019

2

I letos jsme se zúčastnili již 4. ročníku akce pro všechny milovníky ginu GinFest pořádaného časopisem Barlife. Pokud jste o této akci ještě nikdy neslyšeli, nezoufejte, v tomto článku se dozvíte, jak tato akce probíhá, co jste zde mohli ochutnat, kde se tato akce konala mnohem více. Příští rok si ji již nezapomenete zapsat do diáře.

Místo konání

Čtvrtý ročník GinFestu se konal již na tradičním místě, a to v prostorách bývalé Vinohradské tržnice ve Vinohradském Pavilonu v sobotu 2. března. Vstupenky na tuto akci jste si mohli zakoupit přímo na místě, nebo v předprodeji přes GoOut za 250 Kč. Předplatitelé časopisu Barlife měli pak vstupenku jako vždy zdarma, přišla společně s únorovým vydáním časopisu.

Program akce byl jako vždy nabitý. Započal první přednáškou od 14 hodin, kterou měl Carlos Morante o ginu značky Gin Mare. Přednášky byly tradičně vedeny zahraničními i českými přednášejícími. Pokud vám tedy nevyhovovaly přednášky v angličtině, mohli jste si poslechnout i ty české, například skvělou přednášku Marka Štochla o ginu The Botanist a významu bylin v míchání G&T nebo Vladimíra Čecha o tom, jak lze gin infuzovat kávou či čajem v aeropressu. Představivosti se zkrátka v mixologii meze nekladou!

Celkový program:

  • 14:00 – 14:30 Gin Mare / Carlos Morante / ENG
  • 15:00 – 15:30 Larios 12: Španělská ginová IN-Fusion / Vladimír Čech (The Banker´s Bar)
  • 16:00 – 16:30 Gin a jeho pozice v různých kulturách / Boris Ivan (Gonzáles Byass International Spirits Ambassador)
  • 17:00 – 17:30 The Botanist Gin: Kreativita roste v přírodě / Marek Štochl (AnonymouS Bar)
  • 18:00 – 18:30 Bombay Sapphire: Stir Creativity Master-class / Andrey Bolshakov (City Space) / ENG
  • 19:00 – 19:30 Plymouth Gin /Jakub Bobček (Refectory bar – Plymouth Distillery)

Průběh akce GinFest 2019

Teď bych rád sepsal pár řádků, jak probíhala celá akce z našeho pohledu. Po vstupu do Pavilonu jsme ukázali vstupenky, dali si věci do šatny a hned šli projít celý komplex. Zprvu nás udivil počet vystavovatelů (letos nejvyšší!) i počet návštěvníků, který blíže k večeru ještě vzrostl. Dle všeho fandů tohoto nápoje je čím dál tím více. Poté, co jsme si prošli celý Pavilon a poslechli si první přednášku, zamířili jsme k prvnímu vystavovateli. Tím byl MOM Gin. Nejvíce nás potěšilo, že jako jedni z mála připravovali koktejly do sklenic namísto kelímků (za vratnou zálohu). Koktejl byl sám o sobě skvělý a neměli jsme mu co vytknout. Dokonce i cena byla suprová, koktejl stál okolo 60 korun za obrovskou skleničku! Za zmínku stojí i giny Gin Mare, The London N°1 a Larios.

Pokud jste však ještě ten den řídili nebo nepijete alkohol vůbec, i pro vás se tu našel nápoj a to i novinka v podobě nealkoholického gin Borrago. Občerstvení pak zajišťoval Aperitivo Pavilon Cafe Bar & Bistro nejen s jejich vynikajícími chleby a burgery, ale i zajímavým párováním japonských ginů Roku a Etsu se sushi. Nechyběla ani káva pro milovníky odpoledního cigárka. Takřka každý si tu něco našel.

Ochutnat jste zde mohli na 50 různých ginů a toniků od 15 různých vystavovatelů včetně všem známých značek jako je Bombay Sapphire a Double Dutch, ale i naprosté novinky na trhu. Ceny byly různorodé, pohybovaly se od nejlevnějších 40 Kč až po ty nejdražší okolo 150 Kč. Pokud vás značka zaujala, mohli jste si dokonce za zvýhodněnou cenu zakoupit celou lahev. Pokud vezmeme GinFest jako celek, jednalo se o vynikající akci ve skvěle vybraných prostorech a určitě si nenecháme ujít i následující ročník.

Save the Date!

Další oblíbené akce od Barlife nás čekají již brzy! Další v řade je Rumfest 2019, kde rozhodně nesmíte chybět, pokud holdujete rumu!

Rumfest 2019 – Sobota 18. května od 13:00 do 22:00
Žluté lázně, Podolské nábřeží 1184/3, 140 00 Praha 4

Ginfest 2020 – Sobota 2. března 2020 od 13:00 do 21:00
VINOHRADSKÝ PAVILON, Vinohradská 50, Praha 2

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here