Prague Bar Show 2019

0

Minulé úterý, 24. září se konal skoro jubilejní devátý ročník té nejznámější barové akce v Česku. Prague Bar Show, který pořádá časopis Barlife, je dnes známý všem barovým profesionálům po zemi a my jej opět navštívili.

Prague Bar Show 2019

Devátý ročník barové akce se letos přesunul do krásného secesního Národního domu na Smíchově. Celá akce tak měla slušivější kabátek velkorysejšího prostoru a představilo se několik desítek vystavovatelů s neuvěřitelným počtem 220 různých značek. Značek, o jejichž historii a současnosti jste si mohli popovídat klidně s majitelem, ochutnat je anebo vyzkoušet koktejly na jejich bázi.

A že bylo z čeho vybírat. I když se přiznáme, že jsme se k několika stánkům v průběhu večera vraceli. Vyzdvihnout můžeme například stánek Czechoslovak Vodka/Tatratea, kterým ve tvorbě koktejlů kreativita rozhodně nechyběla, a stejně tak prvotřídní byly drinky od Sikkim či kluků z Anonymous Baru. Jediným mínusem akce tak letos bylo její krátké konání. Kdo si zvykl na dvoudenní akci, mohl být letos zklamán, protože pouhý den na to celý prostor projít a se značkami se seznámit, je málo. A to především, pokud na akci můžete dorazit až později, než v její začátek.

Rozhodně pozitivně hodnotíme i výběr lokace. Nejen, že krásné prostory dodaly akci nový, osvěžující nádech, ale v kombinaci se sousedícím Manifesto Marketem nebyla nouze ani o vynikající jídlo, které vždy drinky skvěle doplňuje.

Přednášky

Každá z akcí od Barlife se vede stylem tzv. edutainmentu, aneb spojení zábavy se vzděláváním. Ani na Prague Bar Show tak nemohly chybět naučné přednášky expertů z oboru.

Letos to byl příjemný mix přednášek o trendech v ekologii v barovém průmyslu, čajové mixologii, české whisky, digitální éře v gastronomii, odpadovém hospodářství i biohackingu. Ten, kdo chtěl své znalosti dále prohloubit určitě navštívil workshop zaměřený na exotické kombinace, anebo diskuzní panel o klasikách barového průmyslu Mojita a Piña Colady, respektive jejich popularitě jako drinku mezi barmany.

Nejvíce rozhodně musíme vyzdvihnout přednášku whisky experta Václava Šitnera o historii, současnosti, ale i budoucnosti české whisky, samozřejmě včetně degustace. Obohacení jsme našli také ve workshopu Tomáše Kučery, který se zaměřil na odvážné kombinace chutí. Kombinace, které byste nečekali, že spolu mohou fungovat (banán se slaninou někdo?), ale opravdu fungují.

Save the date!

A co nás čeká dále? Potvrzené už jsou termíny pro oblíbený Ginfest, letní Rumfest, i další, jubilejní desátý ročník PBS!

Ginfest 2020 – Sobota 14. března 2020 od 13:00 do 21:00
VINOHRADSKÝ PAVILON, Vinohradská 50, Praha 2

Rumfest 2020 – Sobota 6. června od 12:00 do 21:00
Žluté lázně, Podolské nábřeží 1184/3, 140 00 Praha 4

Prague Bar Show 2020 – Úterý 22. září 2020

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here