TOP 5 nejluxusnějších hodinek

1

 

Hodinky k mužům patří již odjakživa. Známe mnoho druhů, značek, či výsledných provedení, ale jenom o málo z nich můžeme říci, že jsou mistrovskými díly. Proto se teď pojďme podívat právě na nejluxusnější hodinky, který si tento „titul“ zaslouží.

Historie hodinek se píše od roku 1500, kdy byly vytvořeny první kapesní hodinky tzv. Norimberské vajíčko od Petera Henleina. Kapesní hodinky byly pochopitelně poháněny mechanicky, a každý gentleman je měl připnuté ke knoflíčku u vesty.

První náramkové hodinky pocházejí z roku 1904 od firmy Cartier, která je zhotovila pro francouzského letce Santose-Dumnota. Od té chvíle kapesní hodinky šly do ústraní a začali je nahrazovat právě náramkové. Toť vše z historie, a teď se podíváme na ty nejdražší kousky, které můžeme zakoupit.

5. místo –  Vacheron Constantin Tour de I’Ile – 36.915.000 Kč

Na pátém místě se nachází náramkové hodinky značky Vacheron Constantin Tour de L’Ile. Pokud přemýšlíte o koupi těchto hodinek, tak byste si měli určitě pospíšit, jelikož se vyrobilo pouze 7 kusů těchto hodinek. Hodinky se vyrobily ku příležitosti oslavy 250. výročí této značky.

Zajímavostí určitě je, že na hodinkách můžeme nalézt dva ciferníky, a to z důvodu, aby se sem vešlo co nejvíce vymožeností např.: časové zóny, indikátor západu Slunce , kalendář aj. Vacheron Constantin Tour de L’Ile sice nejsou nejdražšími hodinkami, ale jedno prvenství přeci jen má, a to že to jsou nejsložitější náramkové hodinky, které se kdy vyrobily.

4. místo – Greubel Forsey Art Piece 1 – 38.400.000 Kč

Na čtvrtém místě se nacházejí hodinky značky Greubel Forsey Art Piece 1, na jejichž vývoji se podíleli významní autoři jako Robert Greubel, Stephen Forsey a Willarda Wigan.  Hodinky byly představeny veřejnosti na světoznámé švýcarské výstavě hodinek Salon international de la haute horlogerie v Ženevě roku 2013.

Zajímavostí na hodinkách určitě je, že mají nano výřezy přímo na ciferníku a že hodinky mají dva tourbillony (doplňkové zařízení hodinek kompenzující nesrovnalosti v chodu strojku v různých polohách).

3. místo – The Richard Mille RM 56-01 – 44.400.000 Kč

Třetí místo patří hodinkám značky Richard Mille RM 56-01, které byly taktéž zveřejněny na švýcarské výstavě hodinek SIHH v Ženevě roku 2013. Hodiny Richard Mille se dostaly do podvědomí roku 2012, kdy byly na výstavě zveřejněny hodinky Richard Mille RM 56.

Od té chvíle hodinky Richard Mille se řadí mezi nejluxusnější a inovátorské hodinky. Ciferník je vytvořen ze safírových krystalků, a je uzavřen do nic jiného než-li do safírového krytu.

2. místo – The Richard Mille RM 56-02 – 48.480.000 Kč

Na druhém místě jsou opět hodinky značky Richard Mille tentokrát s označením RM 56-02. Od svého předchůdce se liší nejen cenou, ale také kombinací trojstranného safírového obalu s novým designem.

Jednou ze zajímavostí značky Richard Mille je, že jejich značku hodinek nosí světoznámá hvězda tenisu Rafael Nadal. Mnohokrát jsme ho mohli vidět, jak hraje tenisové hry s hodinkami Richard Mille RM 027 (v ceně 26 miliónů Kč).

1. místo – A. Lange & Söhne Grand Complication – 59.928.000 Kč

Na závěr tu máme nejdražší náramkové hodinky, které si můžeme koupit. Tedy za předpokladu, že na to máme. Na prvním místě se nacházejí německé hodinky A. Lange & Söhne Grand Complication. Hodinky byly představeny roku 2013, opět na ženevské výstavě SIHH.

Kryt o průměru 50 mm a výšce 20 mm je tvořen růžovým zlatem. Na ciferníku můžeme najít věčný kalendář, chronograf s funkcí rozdělení sekund či měsíční fáze. A. Lange & Söhne Grand Complication je limitovaná edice a vyrobilo se celosvětově pouze 6 kusů.

 

Reklama

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here