Život moderního gentlemana 3.díl

0

V minulých dílech jsem se zmínil o gentlemanské etiketě, která by měla být samozřejmostí pro každého muže dnešního 21. století. Ovšem v dnešním a následujícím díle, bych se rád zmínil o samotném vzhledu každodenního gentlemana, který musí být vždy za jakékoliv situace dokonalý a neexistuje pro to žádná výmluva.

Hygiena a péče o svůj zevnějšek

Hygiena a úprava samotného zevnějšku, by měla být nedílnou součástí každodenní činnost jakéhokoliv správného gentlemana, jelikož to prezentuje vaší osobu, kterou lidi okolo vás vnímají svými smysli jako: čichem a zrakem. Proto byste si měli dát na hygieně velmi záležet a nepodcenit ji, poněvadž lidé si všímají vašich pachů či vůni, vašich vlasů a vousů, nebo jen vaší pleti . To vše hraje roli ve společnosti, ať už mluvíme o době minulé či současné, vždy si člověk udělá hned na vás názor podle vzhledu a pak až na danou osobu zapůsobí vaše chování.

Převážně byste měli dbát na vaší čistotu a pach, protože žádný člověk nemá rád smradlavého a nečistotného člověka, je to přímo zavrženíhodné. Proto byste se měli alespoň 2x denně osprchovat, 3x za den si vyčistit zuby a alespoň obden si také pořádně umýt vlasy.

Jenomže, co když se enormně potíte a máte problém se zápachem z úst i po takové hygieně? V dnešní době to rozhodně není problém, protože existuje mnoho vychytávek, jak již určitě znáte deodoranty bud ve formě spreje, gelu a kuličky… nicméně si musíte klást pořád otázku, který z těchto druhů je asi tak nejlepší? Moje odpověd je ve formě gelu a kuličky a to z toho důvodu, že na sebe nanesete tekutinu, která na vás zůstane, tím pádem může na vás působit po delší dobu, zatímco samotný sprej je jen rozprašek, který se na vás sotva uchytí a jen udělá voňavý efekt na velmi malou chvíli.

Co se týká nepříjemnému pachu z úst, jsou asi nejlepším způsobem větrové bonbony či žvýkačka, z mé vlastní zkušenosti můžu jen doporučit bud větrové bonbony Barkleys, které jsou k dostání za 35,- kč v prodejnách sítí trafik Don Pealo v příchutích jako: Cinnamon, Mint, Chocolate, … A co se týče žvýkaček, tak asi samotnou klasiku Airwaves. Pokud podobných kosmetických problémů máte více, doporučujeme si přečíst článek Nejčastější kosmetické problémy a jak ne ně.

Dále byste si měli dát záležet na vlastní vizáži, kde byste se měli  starat především o vaší úpravu vlasů, vousů či samotné pleti obličeje. Vaše vlasy a vousy vytvářejí vaší image, proto byste jim měli věnovat velkou pozornost a především péči… jak vlasy tak i vousy si můžete nechat upravit díky jedné návštěvě Barbershopu, kde se o vás postarají jako v bavlnce a dokonce vám i poradí, jak dále postupovat při vlastní upravě v domácím prostředí a kdy je opět máte navštívit.

Nicméně pokud Vás zajímá již nyní, jak si upravit vousy nebo jakými způsoby se dá oholit, tak jsme se již zmínili v předchozích článcích, které můžete najít v rubrice Péče o sebe. Stačí si přečíst naše články, koupit si příslušný arzenál a můžete se do toho pustit.

A nakonec se zmíníme o vaší pleti. Vaše plet a kůže pod očima by neměla připomínat „kůži pod očima, jako pytel od zakladatele Playboye“ –The crazy stupid love. Proto by byste si měli pořídit krém jak hydratační tak i proti vráskám, protože co si budeme říkat, nejen dámy trpí tímto problémem…

V příštím díle na vás bude čekat samotný dresscode a poradce oblékáním, který bude velmi obsáhlý, tak si ho nenechte ujít!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here