Recenze peněženky Bond & Knight

0

Peněženka je jedním z nejdůležitějších doplňků, plní totiž velmi praktickou funkci a to úschovu malé či větší hotovosti. V dnešní době peněženka již neslouží pro účel úschovy peněz, ale i všelijakých vizitek, mincí, ochrany (určitě víte, o které píšu; nechcete-li prcka, noste ji ale radši jinde než v peněžence) i dokladů. Peněženkou také reprezentujeme sebe samotné, protože se říká, že podle kvalitní a pěkně provedené peněženky se pozná osobnost jejího majitele. Já si toho byl vědom, proto jsem si před pár týdny jednu takovou koupil přímo z gentlemanského přístavu Gentleport od britské značky Bond & Knight, na kterou vám přináším recenzi.

Důvod výběru

Nejdříve bych rád rozkryl důvod, proč jsem si vybral právě tuto. Jeden z hlavních důvodů bylo, že mě peněženka hned oslovila na první pohled svým minimalismem a celkovým provedením, nejevila se příliš tlustým dojmem, ale hlavně se mi barvou kůže náramně hodí k botám i pásku, které již vlastním. To by bylo jen tak zlehka pro úvod, teď se s vámi podělím o moje dojmy i hodnocení.

penezenka2

Můj pohled na peněženku Bond & Knight The Original

Peněženka hned po rozbalení splnila mé očekávání, působí mnohem tenčím dojmem, než jsem si představoval. Je vyrobena ve Velké Británii, takže žádná Čína (nehažme však všechnu asijskou výrobu do jednoho pytle, je spoustu výrobců, kteří si stále udržují kvalitu) a konstrukčně vše hezky drží a vypadá skvěle.

penezenka3

O zpracování by se dalo říci, že v některých částech je naprosto dokonalá. Na bankovky máte jednu pevnou přihrádku a po bokách obou křídel peněženky jsou speciální přihrádky pro vizitky/doklady. Peněženka je tak skutečně minimální a ani při naplnění příliš nenabere na tloušťce.

V části, které lehce pokulhává je absence kapsy na mince. Po obou křídlech peněženky jsou již zmíněné dvě kapsy, které lze případně pro úschovu mincí. Ve větším počtu ale z kapsiček vypadávají. Já tedy tento prostor využil pro mé velké množství dokladů i vizitek, které potřebuji nosit při sobě, a těch pár mincí si strčím do kapes 🙂 I při plném naplnění je peněženka stále tenká.

Proč vlastně neustále zmiňuji tloušťku peněženky? Hlavním důvodem je, že peněženku často ukládám do vnitřní kapsy u saka, kde by tlustá peněženka mohla nadělat paseku v podobě deformace vzhledu saka. U této peněženky pomalu ani nevím, že ji mám u sebe.

Kvalita peněženky je znát. I několik týdnů po koupi stále krásně voní po telecí kůži. Je však velmi náchylná na jakékoliv rýhy nebo škrábance, proto byste se o podobnou peněženku měli starat jako v bavlnce (zkuste třeba bavlněné sako 😀 ).

Hodnocení

Peněženku Bond & Knight jsem si velice oblíbil pro svojí tenkost, kterou nenaruší ani veliké množství všelijakých vizitek i dokladů v ní. Někdo by mohl namítnout, je to možná díky tomu, že se zde nenajde prostor pro mince a to je možná pravda. Navykl jsem si u sebe příliš mincí u sebe nenosit a život se mi překvapivě nijak nezměnil :-D. Pokud tedy nehrajete automaty, věřte, že absence kapsy na drobné není problém, se kterým by se nedalo žít.

Dalším kladem je zpracování, které je netradiční, jak na fotkách můžete vidět a samozřejmě kvalita v podání ručního zpracování. Menším záporem je větší náchylnost na rýhy a škrábance, ale na to si snad každý dá pozor. Když peněženku nebudete půjčovat kočce k hraní, mělo by být vše v pořádku. Cena peněženky je vyšší, ale za ruční zpracování, kvalitní materiál (telecí kůže z Itálie) a hlavně výrobu ve Velké Británii je očekávaná. Cena činí 2490,- kč.

Na peněženku můžete mrknout zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here