Co si zabalit na obchodní cestu

0

Dovolená, chvíle na kterou všichni netrpělivě čekáme. Každý z nás si dokáže vybavit, jak vypadá balení věcí na dovolenou. Marně se snažíme přijít na to, co ještě zabalit, bereme s sebou věci, které nikdy nepoužijeme a pozdě si vzpomínáme na věci, které jsme nechali doma. Jenže dovolená se hodně liší právě od obchodní cesty, a to nejen v nasbírání mnoho nových zážitků či odpočinku, ale i co se balení věcí týče. Tudíž pro tentokrát nechme žabky a plavky doma a pojďme se pustit do balení užitečnějších věcí.

Vizitky

Začneme dle mého jednou z nejužitečnějších věcí, na které často zapomínáme. Bez vizitek se na obchodních schůzkách neobejdeme. Určitě si jich zabalíme dostatečný počet, který nám vystačí na celou dobu obchodní cesty. Doporučuje se také neopomenout vizitky svých blízkých spolupracovníků či osob, s kterými pracujete nejvíce. Důvod je prostý, pokud zrovna nebudete k zastižení, tak se případný obchodní partner může alespoň obrátit na vašeho kolegu.

Jak by taková vizitka měla vypadat se dozvíte v našem článku.

Psací potřeby a zápisník/diář

V dnešní moderní době často nahrazujeme klasický zápisník buď notebookem či tabletem. Avšak není nad starý dobrý zápisník. Nikdy se vám u něj totiž nestane, že se mu najednou vybije baterie či se zničeho nic restartuje. Také bývá mnohem skladnější a máte ho vždy při ruce. Na obchodní partnery navíc můžeme zápisníkem s kvalitním plnícím perem udělat dobrý dojem. Pokud zvažujete koupi plnícího pera, tak do něj doporučuji  investovat. Krom toho, že vám zlehka vydrží pravděpodobně až do konce života, tak také značnou mírou vypovídá o vaší osobě (stejně jako  kupříkladu hodinky). Cena takovýchto per se pak pohybuje od dvou tisíc až po několik stovek tisíc.

Oblek

Na rozdíl od dovolené, na business trip budete rozhodně potřebovat oblek. Nejčastěji mnoho z nás šetří místo tím, že si oblek vezme rovnou na sebe. Oblek se vám ale může pomačkat, na cestování není zrovna nejpohodlnější a pokud si ho omylem zašpiníme, tak často nemáme náhradní a musíme hledat nejbližší čistírnu. Nejlepší tedy je oblek uschovat do vaku, který oblek chrání před poškozením či zašpiněním, a zároveň se ani nezmačká.

Musíme ale také počítat s tím, o jakou akci se jedná a v jaký čas se koná. Pokud se obchodní schůzka koná ráno až odpoledne, bohatě si vystačíme s vycházkovým oblekem. Za předpokladu, že jdeme na pracovní večeři, či firemní večírek, volíme radši tmavý univerzální oblek. A pokud se bude jednat o formální podnik, tak v nejlepším případě bereme s sebou smoking.

Košile, ponožky, spodní prádlo a doplňky

U všech těchto věcí platí, že bychom měli mít tolik kusů, na kolik dní jedeme. Každý den bychom měli každý kousek střídat minimálně jednou. Není vůbec na škodu, když budeme mít extra kus navíc, pro případ, že bychom si třeba košili omylem zašpinili, udělala se nám díra na ponožce atd. Také nesmíme opomenout doplňky, jako jsou např.: kravaty popř. motýlek, hodinky, opasek, kapesníček do saka, spona na kravatu případně i ozdoba do klopy. Pochopitelně všechny tyto doplňky by měly ladit k výslednému outfitu.

Dva páry bot a péče o ně

Na delší pobyt bude pravděpodobně potřeba zabalit více párů obuvi, avšak na krátkodobý pobyt nám bohatě vystačí alespoň dva páry. Musíme počítat s tím, že jeden pár by měl být komfortní, který nám bude primárně sloužit na normální chození během dne. Na schůzky s obchodními partnery si musíme zabalit elegantní druhý pár bot. Také nesmíme zapomenout i na jejich péči, za předpokladu, že si je zašpiníme, tak bychom měli mít alespoň u sebe základní čistící potřeby. Měla by vám vystačit základní sada od Saphiru, kterou jsme recenzovali v článku Péče o kožené boty.

10

Kufr a příruční zavazadlo

To nejdůležitější na balení věcí je to, kam je všechny dáme. Pokud jste mistři světa v hraní tetrisu, tak s tímto určitě problém mít nebudete. My ostatní však s místem budeme celkem soupeřit. Velikost kufru musíme přizpůsobit nejen počtu věcí, ale i podle typu dopravy (u letadlové dopravy jsou obvykle vyžadovány maximální rozměry zavazadla). Proč ale kufr? Krom toho, že je mnohem elegantnější než třeba velká taška, snadněji se nám s ním bude také manipulovat.

Co se týče příručního zavazadla, zapomeňte na batoh. Batoh za žádných okolností k obleku nepatří! Jsme to právě my, kdo reprezentuje naší firmu, a také podle toho musíme vypadat. Pokud tedy chceme vypadat elegantně a vkusně, tak můžeme zvolit koženou messenger tašku. Na obrázku níže mám tašku Danny P. z italské kůže, které jsou jak kvalitou, tak designem na velice vysoké úrovni. Na tu se budete moci těšit v jednom z následujících článků. Tašku bychom samozřejmě opět měli sladit k botám, opasku a řemínku na hodinkách.

danny

Ostatní věci

Je zřejmé, že si nevystačíme pouze s výše uvedenými věcmi. Také byste neměli zapomenout na deštník, základní hygienické potřeby, notebook, nabíječky, powerbanku, větrové bonbony, kabát, doklady, kopie papírů o zarezervování hotelu atd.

Předchozí článekSkleněný motýlek BeMan recenze
Další článekŠála jako nonšalantní doplněk našeho krku
Zakladatel Two Gentlemen, milovník všeho dobrého. Rád sportuje, studuje a také rád pije. Mezi jeho koníčky patří krásné ženy, politika a podnikání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here