Bydlení nevšedních gentlemanů 1. díl

1

 

Každý gentleman je především znám tím, že je pohodový, stylově oblečený, čistotný, atd… a kde jinde může docílit všech těchto hledisek, než v pohodlí svého domova. V místě, kde relaxuje po náročném dni či pracovním týdnu;  skladuje v bezpečí své modní oblečení, o které zde samozřejmě i pečuje;  stará se o svůj zevnějšek, tím myslíme čistotu (zarovnání vousů či samotné oholení, hygiena …) a v poslední řadě zde doplní zásoby energie pomocí své kuchyně a samozřejmě pohodlné postele … Proto bychom se rádi v dnešním článku věnovali nejrůznějším vkusným zařízení domů či bytů, každého nevšedního gentlemana.

Old english/irish gentleman interior

Kde jinde začít, než v samotné rodné zemi životního stylu gentlemana, a to Anglii. A jak Vás hned napadne, tak celkový vzhled zařízení bytů bude noblesní, spíše historického rázu, z toho důvodu je nábytek vyráběn z přírodních materiálů, jako je dřevo a kůže, převážně tmavší barvy, takovým pěkným příkladem je značka Chesterfield, ale nemluvíme tady zrovna o cigaretách této známé firmy, nýbrž o firmě, která vyrábí vkusný nábytek historického vzhledu. Další významnou části je podlaha, která je buď pokrývána tmavými parketami (barvy: ořechu, koňaku, třešně, venge …) nebo pěkným orientálním kobercem. A v poslední řadě zdi místností jsou doladěny tapetami, také tmavší barvy, většinou v imitaci dřeva. Dražší možností je ta, že stěny jsou obloženy dřevem a to ve tvaru parket nebo různými velkoformátovými bloky.

S tímto typem interiéru se můžeme setkat ve filmech jako je Sherlock Holmes, Kingsman, My Fair Lady …

Francouzský interiér

francouzský interiér

Pravým protikladem anglického vkusu vnitřních prostor obydlí je interiér francouzský. Ten v prvé řadě oplývá světlejšími barvami a je tvořen do elegantního stylu, jak je francouzů dobře známo. Barva nábytku je primárně tvořen světlými barvami a vytváří se z různých materiálů. Nejen nábytek je vytvářen ve světlých barvách, ale i zdi pokojů jsou bud vytapetované nebo vymalované do světlých barev (bílá, světle modrá, béžová…). A to nemusí být vůbec na škodu, protože o světlých barvách je známo, že zvětšují pokoj, což není úplně od věci, pokud pokoje nejsou moc veliké. Na závěr k tomuto stylu lze snad jen podotknout, že vkus samotných Francouzů je jednoduchý a vkusný, a ani jejich interiér bytů tomu není opakem …

Inspiraci můžete nalézt ve filmech jako: Nedotknutelní (což je mimochodem vynikající film), Co jsme komu udělali.

Moderna

Nicméně my ale žijeme v moderní době a u bohatších gentlemanů je čím dál tím více oblíbenější, že si byty či domy staví/zařizují do slohu moderny, kde jsou přednostně jasně stanoveny důležité 2 barvy: černá a bílá, většinou v lesklém povrchu, a dále už záleží na vkusu, jaké barvy se zvolí k doplnění. Materiál nábytku je bud: kůže, kov, sklo a občasně dřevo. Celkový vzhled moderny má být zejména jednoduchý, vzdušný a svěží. Tento styl je především typický pro luxusní vily s bazénem či střešní apartmá (taky s bazénem).

Pěkným příkladem je byt Harvyho Spectera v seriálu Suits (Kravaťáci) nebo byt hlavní postavy ve filmu Dobrý ročník, kterou ztvárňuje Russell Crowe.

Pokud Vám nestačili naše obrázky, tak doporučujeme se podívat na výše uvedené filmy, kde si nejen představíte vzhled jednotlivých interiérů, ale také se třeba zasmějete, můžete se něčím inspirovat a že toho je k inspirování, nebo se i něco dozvíte…

V druhém díle se podíváme na to, jak se zařizuje pracovna.

 

 

Předchozí článekPsychologie sexu: Někdo to rád tvrdě
Další článekNebojte se říci „ne“
David se věnuje se módě a správnému chování. Má velmi vytříbené chutě, co se alkoholu a doutníku týče. Dále mezi jeho záliby patří kreslení, čtení a plavání či tvorba vlastních citátů.

1 komentář

  1. Mě se teda líbí všechny tyhle styly moc 🙂 Ten anglický je teda trošku creepy, ale to dělá ten obraz. Jinak tyhle styly vybavení domu jsou myslím s českými domy nesrovnatelné. My bydlíme s rodinou v úplně klasice, prostě takovýhle rodinný domek. Ale neříkám, že takovéhle zařízení domu mě neláká, to by byl úplně jiný pocit z bydlení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here