Tvorba Image díl 2.: Jak vyniknout v davu

3

Slyšeli jste už o termínu „peacocking“? Stejně jako pávi vábí samičky, i muži by na sebe měli nějak upozorňovat. A jelikož už nejsme v mateřské školce, neupozorňujeme na sebe kňouráním, řvaním a děláním nepořádku. Jak tedy?

To, že máte hodinky od Gucciho a oblek od Hugo Bosse z vás lva salónů neudělá. Nemusíte ani utratit majlant, abyste byli na první pohled zajímavější než ten chlápek, co kupuje každý holce na baru drink, protože si jinak jejich pozornost získat neumí.

Začátek toho všeho tkví v oblečení. Stejně tak jako pubertální holky neumí chodit na vysokých podpatcích, většina mužů se neumí oblékat. Jejich styl nijak nezaujme. A přitom zaujmout tak složité není, stačí jen špetka kreativity a smysl pro detail. Většinou jen nahodíte oblek, ozvláštníte ho třeba jen pouhopouhým jedním doplňkem a máte vystaráno. Neznamená to však, že si vezmete tygrované sako, kovbojský klobouk nebo svítící boty.

1) Motýlek, kapesníček a kšandy

Nejjednodušším a pravděpodobně jedním z nejstylovějších doplňků je motýlek. Puntíkovaný, proužkovaný, károvaný. Modrý, zelený, červený. Pletený, látkový, dřevěný. Zapínací, vázací. V poslední době se s motýlky doslova roztrhl pytel a tak máte opravdu z čeho vybírat. Představivosti se meze nekladou a můžete se tu opravdu vydovádět. Motýlek může stát i jen pár desítek korun, takže se nebojte nakupovat ve velkém. Rovnou si můžete udělat na motýlky i šuplík.

Pokud máte k motýlku oblek, hodí se přidat i kapesníček. Ten do kapsičky můžete složit různými způsoby. Pokud oblek nemáte, přidejte kšandy. Ať už jsou na ramenou či jen visí kolem nohou, vypadají prostě dobře. My však doporučujeme tu první možnost.

2) Ponožky

Pryč s šedou, černou a hnědou. V dnešní době se rozhodně nikdo nebude divit, když vaše ponožky budou zářit všemi barvami. Stejně jako u motýlků, máte na výběr z obrovského množství všech různých stylů a barev.

Průkopníkem tohoto trendu jsou Happy Socks. V našich končinách se zas můžete stát členem Klubu pánů z Ponožkovic, což pro vás znamená, že vám každý měsíc do schránky přijde jeden pár originálních pestrobarevných ponožek. Doporučujeme se taky podívat na začínající české ponožky Hopky a také na krásné ponožky SocksInBox.

3) Vesta

Na tento kus oblečení se poslední dobou často zapomíná, a je to škoda. Ujišťuji vás, že s vestou budete vypadat opravdu na úrovni. Ideální vesta je jednoduchá, s jednolitou barvou. Přidejte kvalitní a lehce nápadnější kravatu, jednobarevnou košili a máte hotovo.

Fajnšmekři mohou přidat i kapesní hodinky. Možná s nimi budete vypadat trochu retro, ale o to víc bodů dostanete za originalitu a styl.

 


 

Chcete se o tvorbě image dozvědět více? Přečtěte si také náš první díl Tvorby Image.

Reklama

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here