Na co koukat: House of Cards

0

Seriál House of Cards, neboli v češtině Domek z karet má aktuálně na ČSFD 92%. Seriál je tak v pořadí hned za Sherlockem nebo Hrou o trůny. To, a také že o něm mluvilo ohromné množství lidí, mě před rokem donutilo se na seriál podívat. V čem je jeho úspěch?

House of Cards je americkou adaptací britského seriálu House of Cards z roku 1990. Seriál skončil po 5 letech, 3 sériích a na pár let se po příběhu spisovatele Michaela Dobbse slehla zem. V roce 2013 pak přišel Netflix a ruku v ruce s režisérem Davidem Fincherem dali seriálu nový kabátek a vydali hned 13 dílů v jeden den. Ano, slyšíte správně. Každá série House of Cards vychází vždy kompletně hned první den, takže si sami můžete určit tempo, v jakém seriál budete sledovat. Já neodolal a každá série mi trvala zhruba týden.

hoc2

Znamenitý výkon Kevina Spaceyho v roli kongresmana Francise J. Underwooda skvěle podtrhuje vynikající příběh o honbě za mocí. Na první pohled usměvavý Frank se při postupu v kariérním žebříčku nebojí s lidmi manipulovat a dokáže rozdrtit každého, kdo se mu postaví do cesty. Nezdráhá se přitom vzdát jakýchkoliv morálních zásad.

Celkově je seriál poměrně dramatickým a realistickým výjevem, jež nám dává možnost podívat se pod pokličku americké politiky. A nám z toho trochu mrazí po zádech.

hoc3

Seriál má pod taktovkou Davida Finchera perfektní zpracování jak po stránce zvukové, tak především po stránce vizuální. Skoro až perfektně každá série dodržuje barevné spektrum, ve kterém se seriál natáčí. Moc světlých scén nečekejte. Děj seriálu je stejně temný, jako jednotlivé záběry.

Skvělým ozvláštněním jsou scény, kdy Kevin Spacey promlouvá přímo k divákovi skrze kameru. Zapomenout také nesmíme na desítky vynikajících hlášek či skvělý soundtrack od Jeffa Beala.

Aktuálně má série 3 řady a na čtvrtou se můžeme těšit již 4. března 2016. Od 13. ledna začíná první série jak s dabingem, tak i v původním znění (díky duálnímu vysílání) na České televizi.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here