Rozhovor: Daniel Piterák (Danny P.)

0

Dnešní rozhovor je s mužem, který se svým kamarádem založili firmu, jejíž produkty se jako první z Česka dostaly do amerického e-shopu Applu. Rozhovor není s nikým jiným než s Danielem Piterákem z Danny P.

Zdravím Danieli, mnozí z nás znají tvoji značku Danny P., avšak mohl bys nám ji přeci jen představit?

V Danny P. se zaměřujeme na výrobu pánských kožených doplňků, od peněženek, opasků až po tašky. V rámci Danny P. na první místo stavíme kvalitu materiálů, kůže a věříme, že i komunikaci se zákazníky. V Danny P. jsme si dali za cíl stát se značkou pro gentlemany a všechny ty, kteří se chtějí neustále posouvat, a to nejen v profesním, ale i osobním životě. Proto naším sloganem je „Lepší každým  dnem“, protože chceme, aby naše výrobky doprovázely naše zákazníky.

Analogii jsme našli v tom, že tím, že používáme povrchově neupravovanou kůži, rostou naše výrobky léty do krásy, což přejem i našim zákazníkům. Jinak se ve firmě držíme čtyřmi základními pravidly, které jsme pojmenovali 4P => Poctivost, Profesionalita, Perfekcionismus a Pokora. Poctivost je pro nás 30 denní lhůta vrácení peněz, závazek chvovat se k zákazníkům fér a v případě pochybení uznat chybu.

Profesionalita by se měla odrážet v kvalitě a dlouhověkosti našich produktů. Perfekticionismus je pak naše touha po bezchybných produktech, kdy někdy nám vývoj trvá déle než rok, dokud nevyřešíme kapsičky, materiály a další. A na závěr máme pokoru, protože nechceme být machostickou značkou, něčím, co přebíjí svého nositele. Možná jsem odpověděl dlouze, ale to je nás dnes značka Danny P. a doufám, že nás tatko vnímáte i vy.

Jak jsem již zmínil, založil jsi značku Danny P. Co tě k tomu vedlo? A co byl tvůj první výrobek?

Vše začalo peněženkou na iPhone. Mě osobně strašně štvalo, že na mém tehdy novém černém iPhonu 5 se začaly škrábat hrany. Nechtěl jsem nosit žádné gumové ani jiné obaly, protože to ničí design telefonu, tudíž jsem hledal možnosti, jak vyřešit pouzdro elegantně a nic jsem nenašel. Tak jsem se ještě s kamarádem pustil do Danny P. To je celé tajemství celého příběhu.

Jakého roku jste vlastně začali vyrábět první produkty?

Myšlenka Danny P. přišla v říjnu 2013.

Hádám, že na to všechno nejsi sám, kolik lidí stojí za celým projektem Danny P.?

Celkově je nás dnes 7. Já s kamarádem Lukášem Vondráčkem máme na starosti především design nových produktů. Já k tomu řeším také zákaznickou péči a denní operativu. Následně máme lidi na marketing, lidi ve skladu a tak. Pomalu ale jistě rosteme.

Jak bylo pro Vás těžké se prosadit na českém trhu?

V první řadě jsme se soustředili na trh v USA, kde se nám dařilo růst. Dokonce jsme se zalíbili také manažerům Applu, takže jsme se stali první českou značkou oficiálně prodávanou na americkém e-shopu Apple. V posledním roce se více soustředíme na ČR a myslím, že se nám daří. Meziměsíčně neustále rosteme.

Nedávno jste představili novou peněženku na karty, máte v plánu v brzké budoucnosti představit další nové produkty, na které se budeme moci těšit?

Kromě peněženky na karty je již na e-shopu nová cestovní peněženka. Tu jsme vymysleli tak, aby se do ní vešel pas, dvě různé měny, boarding pas a vše, co člověk pro cestování potřebuje. Nově máme na webu také speciální pouzdro golf, kam se vleze vše, co hráč na hřišti potřebuje. A zároveň podobné pouzdro vlastně neexistuje, nemá konkurenci. Věříme, tak, že se stane mezi golfisty populární. A další produktu připravujeme, nechte se překvapit!

Jak si můžeme všimnout, vaše výrobky lze zakoupit přímo v eshopu či prodejnách jako je např. Gentleport, plánujete do budoucna vlastní kamennou prodejnu?

Vlastní prodejnu zatím neplánujeme. Spíše chceme rozšířit seznam obchodů, kde si budou moci zákazníci naše produkty prohlédnout. My se nadále budeme zaměřovat primárně na e-shop.

Teď trochu z osobního života, určitě jsi pracovně velmi vytížený, jak vypadá tvůj běžný den?

Řekl bych, že celkem normálně, ale hodně záleží, co daný den musím řešit a co má jakou prioritu. Hlavní je péče o zákazníky a pak řešim/koordinuju v podstatě všechny další aspekty firmy – vývoj a výrobu produktů, marketing, finance, spolupráce s partnery, eshop, atd.

Máš nějakého oblíbeného gentlemana? Máš nějaký oblíbený citát?

NIKDO nerozdává tak tvrdé rány jako život. Ale NEJDE O TO, jak inkasuješ. Tady JDE O TO, kolik ran uneseš a přesto se znovu ZVEDNEŠ. Kolik ran dokážeš PŘIJMOUT a nezastaví tě. JENOM TAK SE VÍTĚZÍ! Rocky Balboa (Sylvester Stallone)

A na závěr, co bys chtěl našim čtenářům sdělit?

Buďte lepší každým dnem a ať se všem daří!

 


Fotky: Jablíčkář.cz, Fashion magazín, gadgetflowcdn.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here