Rolls Royce Sweptail – luxus na čtyřech kolech

0

Před nedávnem byla představena veřejnosti novinka Rolls Royce Sweptail. Tento britský kousek na míru se má určitě čím pochlubit. To však nelze říct co do počtu majitelů. Díky zakázce na míru dle požadavků zákazníka bude vůz pouze jeden. Pojďme si tedy zblízka prohlédnout, čím tento vůz disponuje.

Jak již bylo v úvodu zmíněno, Sweptail je vytvořený přímo na zakázku dle požadavků zákazníka. Ten se obrátil na firmu Rolls Royce v roce 2013, kdy jim popsal svojí vizi o unikátním autu, které bude brázdit silnice. Vozu se však nedočkal ihned. Celková stavba Sweptailu trvala neuvěřitelné 4 roky. A musím uznat, že vypadá famózně.

Hlavní rozdíl od klasického sériového vozu je zjevný na první pohled – jeho záď. Tato změna karosérie byla inspirována 20. léty 20. století, kdy se po ulicích proháněla auta právě s tímto „šípovitým“ zakončením. Odtud se také vzalo jméno Sweptail, aneb splývavá záď. Kuriozitou je také prosklená panoramatická střecha. Jedná se o jeden velký skleněný díl, který je údajně největší, co se v automobilismu zatím použil. Tento celkový zevnějšek doplňuje již klasický hliníkový rám přední masky Rolls Royce. Jedná se taktéž o největší rám, který kdy Rolls Royce na svých vozech použil.

Detaily především

Jestli si designéři Sweptailu dali na něčem opravdu záležet, tak je to vnitřek auta. Zadní kožené sedačky dali pryč, a tak měli mnoho místa na to se vyřádit. Do zadní části vozu umístili dřevěné posezení připomínající zadní část nějaké luxusní závodní jachty. Pochopitelně je zdobený drahými exotickými dřevy jako je např. eben či filipínské paldao. Přední sedačky jsou tvořeny pochopitelně z té nejlepší kůže. Po bocích řidiče a spolujezdce můžeme nalézt vysouvací přihrádky na ručně šité aktovky, tvořené z kůže a karbonu, které jsou součástí celého setu ručně šitých zavazadel. Ve středové konzoli je pak speciální chlazený box na lahev šampaňského a dva křišťálové poháry. Na hlavní panelové desce nalezneme hodiny s titanovými ručičkami a ciferníkem tvořeným z makasarského ebenu.

Pokud se ptáte, co nalezneme pod kapotou, musíme vás odkázat na samotného majitele. Odhaduje se, že se tam nachází 6.7 litrový V12 motor, který Sweptail zásobuje 453 koňskými silami. Na závěr jsem si nechal cenu tohoto „drobečka“. Pokud uvažujete o podobném autu dle vašich představ, budete si muset rozbít dost velké prasátko. Cena se dle spekulací pohybuje okolo 300 milionů korun, což z něj dělá jedno z nejdražších aut na světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here