Desatero přikázání pánské módy

0

Town & Country, GQ či Esquire. Magazíny, jejichž editorem byl pánský módní guru G. Bruce Boyer. Jedná se o jednoho z nejcitovanějšího spisovatele, co se pánské módy týče. Sepsal novodobou bibli klasické  módy s názvem ELEGANCE, A Guide to Quality in Menswear. Existuje několik pravidel, kterými bychom se měli ve světě módy řídit. Toto je deset přikázání pánské módy podle G. Bruce Boyera od The Rake.

1. přikázání

Čínské přísloví říká: „Kup to nejlepší a plakej jen jednou.“ Kvalitní oblečení dlouho vydrží a je nadčasové. Kupujte to nejlepší, co si můžete dovolit, a náležitě o to pečujte. Nenechte svou manželku třídit váš šatník. Skutečným luxusem je porozumění kvality.

2. přikázání

Možná jste si všimli, že sportovní oblečení má tak trochu ironický dopad. Ve skutečnosti v něm často vypadáte mnohem méně atletičtěji, než v jakémkoliv jiném oblečení.

3. přikázání

Jsou dva druhy šílených lidí. Ti, co si myslí, že jsou Napoleon, a ti, co jsi myslí, že si mohou koupit dobrý oblek lacině. Každý nákup by měl být dlouhodobým závazkem.

4. přikázání

Každý, kdo má peníze, si může koupit módní kousek kdykoliv. Stylu se však musí naučit, zasloužit si jej. Vytváří a vylepšuje se sám. Nenajdete jej ve výkladní skříni a nenaučíte se mu ani znalostí trendy značek.

5. přikázání

Je tu poměrně nový fenomén – muži, kteří se oblékají, jako kdyby to byl krvavý sport nebo soutěž, spíš než slavnost. Oblékají své oblečení tak, jako by to byly jejich zbraně, a díky tomu nikdy nevypadají ve svém oblečení pohodlně. 

6. přikázání

Lidé mluví o tom, jak by mělo oblečení sedět, ale to je nesmyslné pojetí. Dobrým krejčím nejde o fit, ale o efekt. A efekt znamená proporce. Oblečení by mělo ladit vaší postavě.

7. přikázání

Nevypadejte tak, jako kdybyste se oblékali hodinu. Naopak, vždy je lepší vypadat tak, jako když jste ti oblečení zrovna nahodili … i když to zabere čas a práci. Ti nejlépe oblékaní vypadají, jako kdyby ve svých šatech žili.

8. přikázání

Jedna velikost nesedí všem.

9. přikázání

Nejsou žádné triky či usnadnění, pouze nadšení pro věc.

10. přikázání

Někteří lidé si myslí, že oblečení není důležité, zatímco jiní si myslí, že oblečení je všechno. Nejlepší je balancovat na úzké čáře mezi těmito extrémy. Dobrý oblek není lék na rakovinu nebo globální oteplování, ale je důležitou součástí vašeho sebevědomí. Může to znít povrchně, ale hlubší aspekty naší duše bychom měli nechat kněžím, psychiatrům a pozdním nočním úvahám.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here