Fashion sloupek – Elon Musk

0

Elon Musk.

Spoluzakladatel finanční společnosti PayPal, zakladatel automobilky Tesla Motors,  zakladatel vesmírné agentury SpaceX, předseda SolarCity a vynálezce transportního systému HyperLoop. Tento muž ve svých 44 letech zvládnul to, o čem jiným ani nesní. Díváte se na největšího inovátora a vizionáře 21. století.

Elon Musk se narodil roku 1971 v Jihoafrické republice, kde také strávil celé své dětství. Už od jeho mladých let bylo jasné, že z něj jednou něco bude. Jeho oblíbenou literaturou byly encyklopedie moderních věd.

O několik let později se dostal na Pensylvánskou univerzitu ve Spojených státech. Udělal si ne jeden, ale hned rovnou dva tituly, a to z fyziky a ekonomie. Jeho prvním projektem byla společnost Zip2, která prodávala médiím různé mapové materiály. Projekt ukončil prodejem zhruba za 520 milionů korun. Přesto, že byl z osudu posledního projektu zklamán, rozhodně měl všechny prostředky k tomu, aby mohl rozjet projekt další. A to mnohonásobně větší.

Vytvořil společnost, která zprostředkovává platby po internetu. Hádáte správně, PayPal. PayPal zaznamenal obrovský úspěch a dodnes je jedničkou v mezinárodních platbách. Po několika letech však i tuto společnost byl nucen prodat, tentokrát však za necelých 40 miliard korun.

Za ztrátu další velké firmy však dlouho netruchlil a rok na to založil vesmírnou agenturu SpaceX, která se mimo jiné stará například o zásobování Mezinárodní vesmírné stanice. Hlavním cílem je však umožnění soukromých cest do vesmíru.

Tím příběh samozřejmě nekončí, Elon Musk se rozhodnul jít ve šlépějích svého otce (samozřejmě ve větším) a vrhl se i do elektromechanického průmyslu, konkrétně toho automobilového, a založil automobilku Tesla Motors. Firma v roce 2008 začala vyrábět elektromobily. Začátek bohužel nebyl úplně růžový, firma se topila v dluzích. To se však změnilo v roce 2012, kdy představila svůj Model S. A stejně jako u všech jeho předchozích projektů, nyní automobilka zažívá obrovský úspěch a místo dluhů se topí v penězích.

Mezi Elonovy novější projekty patří například HyperLoop, což je vysokorychlostní transportní systém, využívajíce magnetů k dosažení obrovských rychlostí. Dále stojí za zmínku společnost SolarCity, jež je jedním z předních dodavatelů různých řešení solárních panelů v USA.

Fashion Look

Elon Tusk rozhodně nemá špatný vkus na auta, ani co se týká jeho šatníku, jelikož se nebojí různých škál barev či vzorů na oblečení. Když se Elon objeví na jakékoliv veřejné akci, tak nosí saka tmavších barev – tudíž šedé, černé a navy modré (tmavě modré – montérkové). Se svým oblečením si ale rád hraje, rozhodně u něj nečekejte jen klasiku. Občas si bere sako s proužkem, a u košil se nebojí ani vzoru kostiček rozmanitých barev. Nicméně při významnější událost si oblékne černý smoking s bílou košilí a černých motýlkem. Neználek by si ho tak klidně mohl splést s číšníkem. Zkušenější pozná, že smoking, co na sobě má nestojí pár tisíc.

Elona však můžeme vidět nejen na významných akcích, ale i mimo společenské dění, kde jeho vkus oblékání pokulhává. Uvidíme ho v obyčejných džínách s basic černým trikem (nebo jiných tmavých barev), prostě a jednoduše sportovní a ležérní oblečení. Přeci jen, nakonec je stále hlavně vynálezcem a inženýrem, ne kapitánem módní policie.

O čem se  však musíme zmínit jsou jeho hodinky, které si jen tak nedovolí sundat ze svých rukou, jelikož jsou nejen vkusné, ale taky velmi drahé, protože jde o značky: Parmigiani, Timepiece, nebo Apple Watch (jednoduše pro to, že se s nimi dají ovládat auta Tesla Motors).

A víte, jaký kus oblečení je jeho nejlepší? No přece oblek Iron mana. No nevím jak vy, ale my si Elona dokážeme představit jako Tonyho Starka, kvůli jeho bohatství, image, schopnostem a hlavně díky tomu co dokázal v životě, což považujeme za dost inspirativní.

 

Předchozí článekMorgan – elegantní gentleman
Další článekReport z vernisáže #P8NočníSvět
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here