5 doplňků, které by měl mít každý muž

4

Tričko či košile, kalhoty, sako, boty. Základ bychom měli, jenže s tím díru do světa neuděláte. Pokud se chcete odlišit, musíte kompletu přidat šmrnc. Třeba těmito doplňky, které by měl každý muž mít ve skříni. A to minimálně v několika kusech.

Kravatu a motýlka

Pokud v šatníku nemáte kravatu a motýlka, tak si je koukejte běžte koupit. Jedná se o základní doplněk formální garderoby. Kravatu obvykle využijete mnohem častěji, a proto by tomu jejich počet ve vaší skříni měl odpovídat. Rozšiřovat sbírku je snadné, a muž, jež kravaty nosí denodenně by jich měl střídat několik tuctů.

Pokud sbírku teprve zakládáte, začněte se základními barvami (červená, modrá), následně pak můžete přidat jemné proužky, puntíky. A pak se můžete pustit do experimentů a časem si přidat si do sbírky i takové kousky jako je vánoční kravata se jmelím.

Kapesníček

Víte, kam oči směřují ihned po kravatě? Pokud hádáte, že na kapesníček, máte pravdu. Kapesníček je doplněk, kde můžete upustit fantazii nejvíce. A opět, pokud sako nosíte na denní bázi, brzy jich budete mít desítky. V Česku je stále nosí jen minimum mužů a proto se jedná o pravděpodobně nejlepší doplněk, kterým se můžete rychle a snadno odlišit. Od jednoduchých vzorů s puntíky či proužky se můžete dostat až k replikám slavných obrazů. A mít tak jeden takový obraz v náprsní kapce, to je teprve něco 🙂

Sluneční brýle

Nejen skvělý letní pomocník, jež chrání zrak před sluncem, ale také úžasný módní doplněk. Nejen, že budete na všech fotkách vypadat skvěle, i když se tvářit neumíte (kouzlo slunečních brýlí :-)), ale zajímavým kouskem se můžete snadno odlišit od davu. Výběr slunečních brýlí je ze všech doplňků asi nejsložitější, ne každému totiž kvůli tvaru obličeje sluší to samé. Pokud nemáte určitý typ brýlí ještě vyzkoušený, nikdy jej bez osobní návštěvy nekupujte. Zajděte si do kvalitní optiky, kde vám velmi rádi s výběrem poradí.

Hodinky

Hodinky jsou častokrát jediným doplňkem, který se muži nebojí nosit. Vždy však musí dobře ladit se zbytkem oblečení, a proto si dejte s výběrem záležet.

Hodinky můžeme dělit na kapesní, klasické a chytré. Zatímco kapesní mohou v dnešní době vypadat tak trochu „mimo mísu“, ve formálním odívání pro ně místo zaručeně je. Klasické hodinky jsou pak nejuniverzálnější, a hodí se pro každou příležitost. Chytré hodinky jsou pak ideální na méně formální události, volnočasové nošení či sport.

Při výběru hodinek byste si měli říci, co vlastně na zápěstí chcete nosit. Budou to módní hodinky, které jsou svou jednoduchostí skvělou volbou na casual nošení, anebo hodinky, za kterými stojí precizní hodinářská práce, a jsou tedy ideální k formálním příležitostem?

Tašku

Kde nosíte všechny věci, které přes den potřebujete? V batohu? Nebo v pytli na zádech? Nebo v aktovce? Pohodlí i účinnost vám dá klasická taška do ruky. Kvalitní kožená taška působí opravdu prémiově. Ze všech doplňků je sice jednoznačně nejdražší, ale také největší. Taška tedy dokáže nejen dobře upoutat pozornost, ale také skrýt všechny věci, které byste jinak tahali po kapsách a deformovali vám oblek. Jen ji nesmíte ztratit, to by peněženka opravdu zaplakala 🙂

 

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here