Jak získat nejlepší stůl v jakékoliv restauraci

2

Ať už jde o oslavu, rande či výročí, většinou chceme společnost něčím ohromit. A ten útulný stolek v růžku u okna, který je vždy plný, by určitě vytvořil kouzelnou atmosféru schůzky. Tak ten nejlepší stůl získat?

Ve většině mass market restaurací to nebude problém, pokud vytvoříte rezervaci dostatečně dopředu, váš oblíbený stolek bude pravděpodobně váš. Jak ale získat to nejlepší místo i v podnicích vyšší třídy, kde si často nechávají exkluzivnější místa pro speciální hosty? Získat ten nejlepší stůl v prémiové restauraci může být umění samo o sobě, ale lze využít několika rad a tipů, které vám k vytouženému místu pomohou.

Známost

Tím zdaleka nejlehčím způsobem, jak mít chtěné místo jisté, je znát se s někým z personálu restaurace. Ať už jde o známost ze školy, kamaráda z dětství nebo předchozí práce, pokud v restauraci nyní pracujete a udržujete dobré vztahy, je dost pravděpodobné, že vám dokáže místo zařídit. Stejně tak, pokud jste v restauraci štamgastem a s personálem se při návštěvách seznámíte, výrazně zvyšujete pravděpodobnost, že na vás bude čekat ten nejlepší stůl.

Zdůrazněte příležitost

Jedná se o váženého klienta či důležité výročí? Při rezervaci tuto skutečnost můžete zmínit. Restaurace pro vás chtějí připravit nezapomenutelný zážitek, a pokud uvidí, že vám na schůzce velmi záleží, může vám to velmi pomoci.

Rezervujte mimo špičku

Je logické, že v méně vytížených časech bude více stolů volných, a proto právě zde máte nejvyšší šanci na nejlepší stůl. Lidé chtějí obvykle večeřet hned po práci, mezi šestou a osmou tak bývají restaurace nejplnější. Stejně tak v době oběda, kdy mezi dvanáctou a druhou je počet lidí nejvyšší. Nejdříve si však ověřte, zdali restaurace podává jídlo po celý den. Spousta luxusních restauracích podává jídla jen v omezený čas, a to často právě ve špicce, a stoly jsou tak vždy plné.

Počkejte si

Je dost možné, že je váš stůl právě plný. To však nemusí znamenat, že je na něj další rezervace i za 20 minut. Někdy se tak vyplatí informovat personál o tom, že si klidně na stůl počkáte. Můžete si třeba mezitím udělat krátkou procházku po nejbližším okolí.

Společenské vystupování

Pokud jde o luxusnější restauraci, je asi jasné, že by tomu měl odpovídat i dress code. Přidejte okouzlující úsměv, dobrou náladu, chovejte se dle etikety a výrazně můžete své šance zlepšit. Buďte zdvořilí a pokud uvidíte stůl volný a bez rezervace, neváhejte se na něj optat.

Jděte ve dvou

Pokud půjdete jen ve dvou a ne ve velké partě, šance na nejlepší stůl se zvyšují. Skupiny se často umísťují do prostor, kde co nejméně budou rušit ostatní zákazníky.

Rezervujte přes concierge

Pokud jste v hotelu, poproste, aby vám rezervaci udělal personál hotelu. Je velmi pravděpodobné, že mezi restaurací a hotelem panují velmi vřelé vztahy a často vám tak dokážou zajistit právě ten nejlepší stůl.

Nepodplácejte

Možná to zní zvláštně. Není úplatek právě ten perfektní prostředek k tomu, aby stůl čekal na nás? Personál tím však můžete urazit, a mnohem lepší je, pokud necháte štědřejší spropitné. Vztah mezi vámi a personálem by měl být vždy upřímný, právě to z vás dělá ceněného zákazníka.

Reklama

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here