Fernet Stock – z Itálie až do Česka

2

Hořkobylinné nápoje užívali po vydatném jídle již před 200 lety italští mniši. Pojmenovali je jako “fernet” neboli “hořký”. V polovině 19. století vyvinul milánský lékař skutečnou recepturu jako žaludeční lék a nápoj zprvu šířily lékárny. Získal však takovou oblibu, že se výroba přesunula do lihovarů a nápoj se rozšířil do celého světa.

Historie značky

Psal se rok 1884, kdy Lionello Stock a Carlo Camis založili v Itálii firmu Distilleria a vapore Camis & Stock. Jejím prvním výrobkem byl koňak, jenž dosáhl takové obliby a kvality, že se stal přímou konkurencí francouzských destilatérů. Úspěch byl tak veliký, že se ve dvacátých letech 20. století stala Camis & Stock jednou z největších společností svého druhu v Evropě. V Itálii však nebyl jediným producentem destilátů, a proto bylo třeba podělit se o trh. S konkurentem Berdinandem Brancou uzavřel proto Lionello Stock gentlemanskou dohodu o rozdělní produkce. Stock vyráběl koňak, brandy a další vinné destiláty, zatímco Branca hořkobylinné likéry fernet.

Během prvních let se tedy neměla firma vůbec špatně. To se změnilo díky první světové válce. Válečné běsnění tvrdou rukou dopadlo i na líbeznou tvář severní Itálie, která v tu dobu nebyla nejvhodnějším prostředím pro podnikání díky vysokým clům. Proto Lionello Stock využil rozevřené náruče mladé, právě vzniklé, Československé republiky a přesunul svůj podnik na západ Čech do Božkova u Plzně.

V polovině 20. let se však poptávka po fernetu snížila natolik, že Lionellův konkurent Branca, navzdory přátelské dohodě, přišel na trh s novým koňakem. Lionello se s tímto podrazem vyrovnal po svém. Vytáhl ze sejfu rodinný recept, posbíral bylinky po celém světě a vznikl nový Fernet Stock.

Fernet Stock dnes

Od té doby urazil Fernet Stock urazil pořádnou cestu. Vznikly nové přichutě Fernet Stock Citrus a Fernet Stock Honey. Fernet Stock se stal druhým nejprodávanějším alkoholickým nápojem u nás, v kategorii hořkých bylinných likérů je jedničkou na trhu. Receptura se skládá ze 14 bylin, velejemného lihu, vody ze speciálního vrtu, cukru a karamelového kuléru. Je přísně střežená a znají ji jen dva lidé z výroby, která probíhá v obci Prádlo u Nepomuka. Část tajemství nyní odtajňuje nová etiketa, na zadní části je uvedeno 6 bylin spolu s dalšími zajímavostmi o složení a výrobě.

Fernet Stock se po letech rozhodl změnit design a oslovit jeho prostřednictvím muže i ženy napříč generacemi. Nová, modernější a do drobných detailů vyladěná lahev zdůrazňuje jeho kvalitu, bylinný základ a řemeslný um. Změnu designu, jež vnímání Fernetu Stock posouvá na novou úroveň, doprovází reklamní kampaň s ústřední postavou Lionella Stocka, ale také znovuoživení legendárního Bavoráku.

A na přípravu Bavoráku budete potřebovat:

SKLO: long

RECEPTURA: 4 cl Fernet Stock Original + 15 cl tonic, plátek citrónu, led

POSTUP: Naplnit sklenici ledem, zalít tonicem, doplnit opatrně Fernet Stock tak, aby se zachovala horní vrstva, ozdobit plátkem citrónu.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here