Rumfest 2019

2

Je za námi další ročník největšího rumového festivalu u nás. Rumfest 2019 od Barlife byl opět pecka!

Rumfest 2019

Stejně tak jako minulý rok, i tentokrát jste mohli ochutnat několik desítek světoznámých i poměrně neznámých rumů všech možných značek, poslechnout si zajímavé přednášky a třeba se i něco přiučit. Letošní ročník se nekonal nikde jinde než již v ověřených Žlutých lázních . Sluníčko nám oproti minulému roku vyšlo nádherně, a tak si každý mohl okusit letní plážovou atmosféru v rumovém opojení, a to takřka v centru Prahy.

Přednášky

Letos byl program opravdu nabitý a bylo těžké stíhat vše, co jste chtěli. Přednášky zahájila Cat Arnold o rumech Toucan a poté následovala Laura Inguenaud, která představila značku Ti Rhum Arranges v ČR. Ti, co byli na místě o třetí hodině odpolední si mohli užít barmanskou soutěž High Five – Flor de Caña Mixtronomy Competition. Úkolem bylo připravit dvě porce svého koktejlu, jehož receptura byla inspirována Nikaraguou a párovaným pokrmem, které následně hodnotila odborná porota. Následovala přednáška od Maria Navarro o zvláštnostech bílých a tmavých rumů, která nás zaujala asi nejvíce. Poté Jakub Herynek a Martin Reichert s venezuelským Pamperem a jako vždy vynikající Tomáš Kučera, tentokrát s rumovým kvízem. Program zakončili Pavol Kažimir přednáškou o rumu Brugal a Benoit Bail o Depazu.

Rumové políbení

Letos jsme se do akce pustili pořádně a ochutnávali a ochutnávali. A že bylo z čeho, mezi 193 nabízenými značkami se našel každý. Vyzkoušeli jsme rumy Brugal, Dictador, Miracielo, Blue Mauritius či Trois Rivieres. Všechny drinky, i degustační vzorky byly za více než příjemné ceny a za celé odpoledne jste tak mohli v příjemném jarním počasí ochutnat opravdu širokou škálu značek. Na památku si navíc každý mohl odnést svou vlastní rumovou degustační skleničku 🙂

Na další fotky se můžete podívat na Facebooku.

Save the Date!

Další oblíbené akce od Barlife nás čekají již brzy! Další v řade je Prague Bar Show 2019, ta největší akce české barové a nápojové scény!

Prague Bar Show 2019 – Úterý 24. září 2019 od 12:00 do 22:00 Národní dům na Smíchově, náměstí 14. října 82/16, Praha 5-Smíchov, 150 00

Ginfest 2020 – Sobota 14. března 2020 od 13:00 do 21:00 VINOHRADSKÝ PAVILON, Vinohradská 50, Praha 2

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here