Kam na schůzku v Praze? – Nejlepší střešní terasy

0

Léto je v plném proudu a každý z vás tak určitě ocení nový přírůstek do série Kam na schůzku v Praze. Tentokrát se podíváme na ty nejlepší rooftop terasy v hlavním městě! Nevíte kam na drink či oběd, kde si můžete užít navíc skvělý výhled? Pak jste tu správně. Po nejlepších kavárnách a barech zde máme nejlepší výhledy s občerstvením. Pokud vás zajímají konkrétní aktivity, co můžete s protějškem dělat na rande, doporučujeme přečíst článek Kam na rande. Ale teď už pojďme k těm střešním terasám!

Nejlepší střešní terasy v Praze

Střecha Lucerny

Střecha Lucerny
strechalucerny.cz

Těžko byste v současnosti hledali více „hip“ místo v Praze, než je právě Střecha Lucerny. Vyberte si z bohatého programu kulturních akcí, a určitě se na jednu z nich vydejte. Ke vstupu na střechu je nutné použít páternoster, tak snad se nebojíte.

https://strechalucerny.cz/
Lokalita: Štěpánská 61, 110 00, Praha 1

Miru 

Miru
fourseasons.com

Výhled se řekne japonsky „Miru“. A právě proto by vás měla oslovit tato pop-up restaurace Hotelu Four Seasons. Vychutnejte si utajenou japonskou oázu na střešní terase, která doposud nebyla pravidelně využívána ani přístupna veřejnosti v kombinaci s japonskou fusion kuchyní.

https://www.fourseasons.com/prague/dining/restaurants/miru-pop-up/
Lokalita: Veleslavínova 1098/2a, 110 00, Praha 1

Aureole

Aureole
aureole.cz

Výš už to v Praze ani nejde. Restaurace Aureole se totiž nachází v horním patře druhého nejvyššího „mrakodrapu“ v ČR, a nejvyššího v Praze. Nabídne vám tak pohled na Prahu, jako žádná jiná restaurace.

https://aureole.cz/
Lokalita: Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4

Terasa U Prince

Terasa U Prince
terasauprince.com

Terasa U Prince a jejich „Bubble Point View“ je dnes už stejně fotografovaný jako Staroměstský Orloj samotný. Není divu, nabízí naprosto strhující výhled na Staroměstské náměstí.

https://www.terasauprince.com/
Lokalita: Staroměstské náměstí 29, 110 00  Praha 1

Glass Bar

Glass Bar
glassbar.cz

Věděli jste, že v Tančíčím domě je skvělá restaurace Ginger & Fred? A že nad ní je ještě prosklený Glass Bar? Určitě vyzkoušejte a nechte se unést výhledem na Vltavu s drinkem v ruce.

https://www.glassbar.cz/
Lokalita: Jiráskovo náměstí 6, 120 00 Praha 2

Cloud 9

Cloud 9
cloud9.cz

Přítomnost baru Cloud 9 v tomto seznamu asi nikoho nepřekvapí. Terasa Hotelu Hilton je dnes už proslulá nejen vynikajícími drinky, ale i skvělou zábavou a neuvěřitelným výhledem na celou Prahu.

https://www.cloud9.cz/
Lokalita: Pobřežní 1, 186 00, Praha 8

Duplex

Duplex
duplex.cz

Pokud v seznamu nechybí Cloud 9, nesmí zde chybět ani Duplex. Pravda je zkrátka taková, že těžko budete hledat lepší střešní terasu na Václavském náměstí, než je právě Duplex. Jako jedna z mála je navíc též přístupná i v zimě.

https://www.duplex.cz/
Lokalita: Václavské nám. 21, 110 00, Praha 1

Zlatá Praha restaurant

Zlatá Praha
zlatapraharestaurant.cz

Zlatý hřeb článku? Restaurant Zlatá Praha ve stejnojmenném Fairmont hotelu (bývalý Intercontinental) má rozhodně jeden z nejlepších výhledů, které Praha může nabídnout. Zajít můžete nejen na vynikající romantickou večeři, ale i na vyhlášený brunch.

Pozn: Z důvodů současné situace je restaurace s vyjímkou Nedělních brunchů uzavřena.

https://zlatapraharestaurant.cz/
Lokalita: Pařížská 30, 110 00 Praha 1

Coda

Coda
codarestaurant.cz

Líbil by se vám 360° pohled na celou Prahu v blízkosti Pražského hradu? Pak je Coda restaurací přesně pro vás.

https://www.codarestaurant.cz/
Lokalita: Tržiště 9, 118 00, Praha 1

Terasa U Zlaté Studně

Terasa U Zlaté Studně
terasauzlatestudne.cz

Pokud chcete být Pražskému hradu ještě blíže, pak zaskočte na oběd nebo večeři do restaurace U Zlaté Studně. Restaurace oceňované nejen Maurerovým výběrem, ale i Michelinem.

https://www.terasauzlatestudne.cz/
Lokalita: U Zlaté studně 166/4, 118 00, Praha 1

T-Anker

T-Anker
t-anker.cz

Na střeše OD Kotvy najdete rovnou dvě restaurace – Fashion Club a T-Anker, obě dvě se strhujícími výhledy na Staré Město. Odpoledne můžete začít právě v T-Ankeru, kde si můžete vychutnat opravdu širokou nabídku piv, a poté se přesunout na tancovačku do vedlejšího klubu. 

http://www.t-anker.cz/
Lokalita: Náměstí Republiky 656/8, 110 00, Praha 1

Café Vítkov

Café Vítkov
cafevitkov.cz

Takzvaným skrytým drahokamem v tomto seznamu je Café Vítkov. Kavárna umístěná na vrcholu Vítkovského památníku vám poskytne soukromí i krásný výhled na Žižkov a Karlín.

https://cafevitkov.cz/
Lokalita: U památníku 1900, 130 00, Praha 3

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here