Huawei Watch – nejkrásnější z chytrých hodinek

5

Spojení nadčasového designu a moderních technologií dalo vzniknout kousku jménem Huawei Watch. A nám se to zatraceně líbí! 🙂

Huawei Watch na první pohled připomínají daleko více obyčejné hodinky než hodinky chytré. A to je dobře. Vynikající displej dokáže perfektně imitovat ciferník běžných hodinek a z větší dálky je od klasických hodinek prakticky nerozeznáte. Úsměvné je sledovat reakce lidí, když mi na zprvu obyčejné hodinky přijde třeba SMS zpráva. Mé přátele hodinky ohromily. Pokud se někdo s chytrými hodinkami již setkal, obvykle to byly hodinky hranaté, s čtvercovým displejem a velkými rámečky kolem něj. Zkrátka ošklivé.

Huawei téměř jistě není značkou, která se vám vybaví ve spojení se slovem luxus. Možná však po přečtení právě tohoto článku změníte názor. Nejen Huawei Watch, ale všechny současné produkty od Huawei vypadají tak exkluzivně, jak jen to jde. A to od krabičky až po samotné zařízení.

huaweiwatch0 huaweiwatch1

Huawei Watch jsou přesným opakem většiny dnešních chytrých hodinek. Displej je perfektně kulatý, hrany zaoblené. Pro pány jsou k dostání v šesti různých kombinacích. Kožené i kovové. Zlaté i stříbrné. Dámy pak pravděpodobně dají přednost kolekci hodinek přesně pro ně. Já mám hodinky v stříbrné s černým koženým páskem. Univerzální varianta, která se hodí jak do formální společnosti, tak na volnočasové nošení.

huaweiwatch2
Kombinovat jdou takřka se všemi barvami, materiály i typy oblečení.

hodi

Jedny hodinky, tisíce tváří

Největší předností chytrých hodinek je rozhodně možnost měnit ciferníky dle libosti. Na internetu jsou k sehnání tisíce různých ciferníků, ať už oficiální cestou třeba přes Google Play nebo stažením výtvoru jiného uživatele. Spousta ciferníků je už v hodinkách předinstalovaných, o výběr tak rozhodně nebudete mít nouzi. Od sportovních po velice formální, ciferníky seženete ke každé události. Některé ciferníky mohou ukazovat počasí, některé vás zase mohou nepřetržitě informovat o vašem srdečním tepu a spálených kaloriích.

Mrkněte také na náš článek Nejlepší watchfaces pro Wear OS (Android Wear).

ciferniky huaweidve

Vyměnitelné jsou také pásky. Co vás určitě potěší, je fakt, že hodinky můžete připnout v podstatě na jakýkoliv 18 mm pásek. Nejste tedy limitováni oficiálním příslušenstvím.

Den s hodinkami na ruce

Hodinky můžete mít na ruce po celý den. A když říkám po celý den, myslím to doslova. Byl jsem překvapen množstvím využití, jež hodinky nabízejí. Každý si dozajista najde ty “své” funkce, které mu vyhovují nejvíce

Možnosti využití

Místo otravného zvuku budíku vás ráno probudí jemná, ale dostatečně silná vibrace. Hodinky vám sdělí kvalitu a přesnou délku vašeho spánku. Zkontrolujete si počasí pro dnešní den a do práce zvolíte moderní, minimalistický ciferník. Při cestě do práce prostřednictvím MHD můžete bez použití telefonu přepínat písničky, psát zprávy, nebo třeba brouzdat internetem. V práci vás hodinky upozorní na nadcházející schůzky, nebo vás třeba vybídnou k dodržování pitného režimu.

Při cestě z práce si na hodinkách stihnete zahrát i pár her. Po příchodu domů si nazujete tenisky, tréninkové oblečení a jdete si zaběhat. Ciferník přepnete na fitness. Hodinky vám ukážou počet kilometrů, spálené kalorie a také srdeční tep. Když se vrátíte domů, dáte si rychlou sprchu, ciferník přepnete na formální a hodíte se do gala. Hodinky vás ještě upozorní, že Sparta vyhrála nad Krasnodarem. Nasednete do auta a jedete vyzvednout manželku do divadla. Přes hlasové ovládání jí zavoláte, ta však váš hovor nepřijímá. To však není problém, jednoduše jí hlasovým ovládáním zašlete SMS. Zaparkujete auto a spustíte časovač, abyste jí pak mohli připomenout, o kolik se přesně zpozdila. 😀

Když začne představení, přepnete hodinky na Theater mód, který vypne displej a dokud ho opět sami nezapnete, nebude vás rušit upozorněními. Po divadle vás hodinky informují, že právě dnes je úplněk. S manželkou se tedy rozhodnete se ještě chvilku projít. Krásně osvětlená budova divadla vás dostane, a tak si budete chtít udělat fotku. Nemusíte o ni nikoho žádat, telefon jen položíte a spoušť ovládáte z hodinek. Vracíte se domů, ulehnete, spíte… Další ráno vám hodinky pogratulují vše nejlepší k narozeninám a den může pokračovat.

huaweiwatch3

Ovládání hodinek

Při prvním zapnutí vás hodinky provedou jak párováním, tak i krátkým tutoriálem, jak se vlastně hodinky ovládají.

Ve zkratce – tahem prstu zleva doprava se pohybujete směrem zpět, uzavíráte aplikace a mažete notifikace. Tahem prstu zprava doleva pak přejdete na další stránku nebo zobrazíte více informací. Tahem seshora dolů vám vyjede lišta s rychlým nastavením. Dlouhým podržením na obrazovce s ciferníky vám umožní ciferníky měnit. Tlačítkem pak můžete displej rozsvěcet, zhasínat, vypínat, zapínat a také přistupovat do menu aplikací. Vše lze samozřejmě také ovládat hlasem.

Veškeré nastavení hodinek včetně ciferníků také můžete ovládat skrze telefon přes aplikaci Wear OS (Android/iOS).

Aplikací pro chytré hodinky je ohromné množství, stejně tak jako ciferníků. Od her přes sociální sítě až po kancelářské aplikace. Vše instalujete stejně jako obyčejné aplikace, aplikace jdou do telefonu, který se synchronizuje s hodinkami.

huaweiwatch5

A jak je to s technickou stránkou?

Hodinky momentálně pohání Wear OS 2.8. Hodinky připojíte jak k zařízením s Androidem (4.3 a vyšší), tak s iOS (8.2 a vyšší).

Hodinky mají samy o sobě také vlastní úložiště, kam si můžete nahrát takřka cokoliv, ať už jde o videa, fotky nebo třeba písničky. Krom toho mají také barometr, senzor srdeční činnosti, gyroskop a akcelerometr. Baterie s velikostí 300mAh vám hravě vydrží po celý den. Dostal jsem se dokonce i na výdrž dvou dnů, což je na poli chytrých hodinek silný nadprůměr.

Hodinky jsou samozřejmě také voděodolné, bez problémů zvládnou déšť, vyšší vlhkost i mytí rukou. Do bazénu je nosit nedoporučuji, i když hodinky disponují certifikací IP67.

Pokud máte zájem o širší specifikace, navštivte oficiální stránky Huawei.

Chtěli byste si hodinky vyzkoušet na vlastním zápěstí? Huawei nabízí věrným fanouškům chytré hodinky k zapůjčení.

Veškeré fotografie v článku pořízeny telefonem Huawei P8 Lite.

 

Korekturu článku provedl Štěpán.
Reklama

5 KOMENTÁŘE

  1. Hodinky vypadají opravdu pěkně, ale možná mají až moc funkcí. Cena 10 000 Kč se mi zdá opravdu hodně, vždyť za to si můžu koupit nový mobil, a ne pouze hodinky k němu.

    • Hodinky nemají nahradit telefon, ale spíše klasické hodinky. Cena je vyšší, ale když se podíváme na hodinky obecně, ať už chytré nebo „hloupé“, Huawei Watch jsou v této cenové kategorii asi jediné hodinky, se kterými opravdu zapůsobíte. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here