Tmavý univerzální oblek, vycházkový oblek a žaket

0

Máme tady další pokračování o pánských společenských oblecích, kde si tentokrát popíšeme vycházkový oblek a univerzální tmavý oblek.

Vycházkový oblek

Jak tedy poznáme vycházkový oblek a kdy si ho vezmeme na sebe? Je to jednoduché, vycházkový oblek používáme na běžné nošení do práce či na neformální příležitosti, a to od ranních hodin až do dopoledních. Mezi znaky vycházkového obleku řadíme zpravidla světlejší barvu obleku, může mít vestu, většinou se nosí s kravatou či motýlkem. Barva bot záleží na barvě obleku.

Univerzální tmavý oblek

Univerzální tmavý oblek používáme především ve večerních hodinách a to na méně formální večerní příležitosti či formálnější denní příležitosti. Univerzální tmavý oblek poznáme jednoduše, je totiž ve tmavých barvách (obvykle černá, tmavě modrá). Nosí se především s kravatou. Pro větší důraznost na slavnost obleku si k němu můžeme vzít i vestu. K obleku nosíme tmavé černé boty a ponožky stejné barvy, jako je barva nohavic.

Žaket

Pokud mluvíme o žaketu, tak o něm mluvíme jako o nejformálnějším denním oblečení. Mj. se mu také říká ranní oblek. Žaket se v České republice moc nepoužívá, ale například ve Velké Británii na něj narazíte skoro při každém více formálním denním společenském podniku.  Poznáme ho podle černého kabátu na jeden knoflík, šedé nebo stříbrné vesty a šedých kalhot s proužky.  K žaketu si vezmeme bílou košili s manžety a s frakovým askotem, či šedou kravatou a černé polobotky. Dále si na hlavu vezmeme cylindr šedé či černé barvy, do ruky můžeme vzít hůlku a jelenicové rukavice.

 

Předchozí článek20 rozdílů mezi klukem a mužem
Další článek13 tipů jak poznat, že vás nechce
Zakladatel Two Gentlemen, milovník všeho dobrého. Rád sportuje, studuje a také rád pije. Mezi jeho koníčky patří krásné ženy, politika a podnikání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here