Tipy na dárky k Vánocům pro muže 2016

10
Ačkoliv to tak při pohledu z okna vypadat nemusí, blíží se nám Vánoce. Vánoce jsou doba klidu strávená s rodinou, sváteční pohoda, vánoční koledy, cukroví ale i dárky. Mnoho z nás nechává nákupy na poslední chvílí, a (nejen) pro ty jsme si připravili pár tipů na dárky k Vánocům pro muže.

1) Cenová kategorie do 500 Kč

Doller

S končícím rokem se blíží i konec platnosti většiny běžných diářů. Avšak pro tentokrát můžete z běžného diáře přesedlat diář motivační, u kterého vůbec nezáleží na tom, kdy jej začnete používat. Doller je vhodný především pro ty, kteří chtějí něčeho dokázat a chtějí si zpětně přečíst své dosavadní pokroky.

Ponožky

Ačkoliv se říká, že nalézt ponožky pod vánočním stromečkem je hrozná věc, já mám měkouše rád. Během roku poztrácím z každého páru ponožku, kterou už nelze nikdy a nikde fyzicky dohledat. Proto není na škodu doplnit zásoby. Abychom své blízké neurazili, můžeme tento dar ozvláštnit např. veselými ponožkami značky we are ferdinand, Klub Pánů z Ponožkovic či Sockinbox.

darek1

Nová velká kniha etikety od Ladislava Špačka

Pokud budete chtít své blízké vzdělat, co se týče společenského chování, tak toto je určitě literatura, která se hodí. Ani mistři etikety nevědí vše a mohou se naučit i novým věcem. Knihu ale můžete vybrat jakoukoliv, a určitě s ní neurazíte.

Manžetové knoflíčky

Ať už kovové či dřevěné (nebo třeba pletené), manžetové knoflíčky potěší každého, kdo se umí oblékat. Pokud obdarovaný košili s manžetou vlastní, máte skvělý dárek v kapse.

Lístky do divadla či na operu

Darováním lístků do divadla nemůžete nic zkazit. Jedná se o univerzální dárek pro všechny. Nezapomeňte však, že náklady jsou dvojnásobné, muž bude potřebovat doprovod. 🙂 Ten však může být vaším dárkem číslo dva.

Opera už nemusí být sousto pro každého, proto lístky darujte pouze tomu, o kom víte, že by ho to bavilo.

Lahev alkoholu s gravírováním

Originální dárek, který je vytvořený přímo na míru. Ideální dárek pro obchodního partnera, tatínka, šéfa či jakéhokoliv „alkoholového nadšence“. Gravírování z jinak poměrně neosobního dárku udělá osobní a obdarovanému se určitě zalíbí. Cena se však může vyšplhat vysoko nad 500 Kč.

Pokud muž alkoholu neholduje, ale přesto byste jej chtěli obdarovat podobným dárkem, co třeba zkusit designové lahve Slimbottle?

2) Cenová kategorie nad 500 Kč

Voucher do barbershopu

V České republice se v posledních letech výrazně rozšířily pánské holičství aneb barbershopy. A důvod je jasný, jen málokdo, kdo pánské holičství okusí, dále navštěvuje původní kadeřnici. Voucherem velice potěšíte, muže bude čekat autentický zážitek a nadstandardní péče o jeho zevnějšek (úprava vlasů, vousů, kontur,…) a může si přitom pochutnat na sklence dobrého alkoholu.

BoxforKing

BoxforKing je box plný doplňků pro správného muže. V tom Vánočním se muž dočká trička pod košili COVERT UNDERWEAR, veselých ponožek SoxforKing, pánský náramek od Jollylapel a ovocný destilát Žufánek spolu s 2 skleničkami. Na boxu ušetříte 627 Kč a muže rozhodně potěšíte.

Na BoxforKing mají naši čtenáři slevu. Stačí při objednávce využít slevový kód „KUPON51216″.

Šála

Kvalitní šála není tak levná, jak by se mohlo zdát. Avšak do 1500 Kč určitě naleznete příjemnou šálu ze 100% vlny, která nebude „kousat“, bude vypadat elegantně a v zimním období ji muž nesundá ani na chvíli z krku. S výběrem vám můžeme poradit zde.

Doplněk pro život

Co kdybyste jedním dárkem udělali radost více lidem? Doplněk pro život vám to umožní. Koupí originálního módního doplňku v podobě motýlku totiž půlkou celkové ceny přispějete handicapovaným dětem. Pokud máte dobré srdce, Vánoce jsou ten nejlepší čas, kdy můžete pomoci potřebnému.

Doplněk pro život má dokonce nejen k Vánocům přichystané speciální dárkové sady.

Vizitkovník

Vizitky dnes de facto dostáváme na každém rohu, ale často jich také spoustu rozdáváme. Kam tedy se všemi vizitkami? Lepší než vytahovat peněženku je pořídit si vizitkovník, ve kterém se nám vizitky neztratí a ani nepoškodí. Už nikdy se vám nestane, že byste rozdávali zmačkané vizitky nebo ztratili číslo na kolegu.

Parfém

Pánové si vzájemně parfémy nedarují, proto je tento dar určen pouze pro ženy mužům. Jedná se vynikající dárek, jelikož si žena může sama vybrat, jak chce, aby její muž voněl.

S výběrem parfémů vám pomohou naše články Jak vybrat parfém část 1. a část 2.

darek

Kravata se sponou

Kravat není nikdy dost. A ačkoliv si myslíte, že již má muž všechny, stejně se najde nějaký vzor spojený s barvou, po které bude muž toužit. Vyvarujte se kravatám z umělých látek a také setů s kapesníčkem (a potažmo ještě manžetovými knoflíky). Kravatu vybírejte např. hedvábnou. Zajímavé kapesníčky vybírejte zvlášť, třeba tady.

Sponu vybírejte pokud možno ladící s kravatou. Obvykle se vyrábějí z kovu či ze dřeva. Pokud muž neví, jak se správně spona nosí, odkažte ho na náš článek.

A pokud by muž rád něco extra, ale je spíše motýlkový typ, co třeba mu pořídit motýlka skleněného?

3) Cenová kategorie nad 1500 Kč

Psací pero

Kvalitní pero však nekoupíte v supermarketu. Proč se však do něj vyplatí investovat? Důvod je jednoduchý, psací pero vydrží muži pravděpodobně do konce života obdarovaného.  A pokud se účastníte jakékoliv obchodní schůzky, tak psací pero, stejně jako hodinky, o vás může prozradit mnohé. Co třeba kvalitní psací pero vyrobené ze sudu červeného vína až z Francie?

Taneční kurz

Spousta mužů se dokáže nad podobným dárkem zašklebit. Tanec je však super věc. Nejen že se může muž naučit klasickým tancům, které využije na každém firemním plesu, ale také může zažehnout mezi partnery nečekané emoce 🙂 Kurzy pro dospělé nejsou ničím neobvyklým a můžete si vybírat z obrovského repertoáru tanců (od standardních až třeba po exotičtější bachatu či americký lindyhop).

K tanečním kurzům samotným pak doporučuji článek Průvodce tancem a tanečními a navazující Průvodce tanečními plesy.

Košile na míru

Říká se, že nošení věcí na míru je určitá známka luxusu. A to i v případě košil. Avšak zde neutratíme desítky tisíc! Postačí nám bohatě dva, maximálně tři tisíce. Výsledek však stojí za to. Každý si sám navolí přesně to, co se mu líbí a jaká látka mu je na dotek příjemná. Za nás můžeme doporučit Friendly Suits a Gentleport, ve kterých si můžete nechat ušít velice kvalitní košili za rozumný peníz.

kosile

Ke košili pak můžete pořídit Shirtstays. Díky nim košile vždy zůstane tam, kde má být – v kalhotách.

Peněženka

Vypadá už peněženka vaší drahé polovičky jako salát z dob Rakouska-Uherska? Tak to je čas na změnu, kterou obdarovaný určitě ocení. Nejlepší volbou jsou peněženky kožené. Že čím tlustší peněženka, tím lépe? Ano, je to tak. O tloušťku by se však měl snažit obsah, a ne peněženka samotná. Proto kupujte peněženku co nejtenčí.

4) Cenová kategorie nad 3000 Kč

Kožená taška

Už vás také nebaví vše tahat po kapsách? Vhodným řešením může být elegantní taška, třeba od značky Danny P., která je vyrobena z vysoce kvalitní kůže. Slibujeme, že od chvíle, kdy obdarovaný tašku dostane, z ní nespustí oči. Za vyšší kvalitu se však platí, a v případě Danny P. to platí dvojnásob. Pokud tedy chcete kvalitu nejvyšší, máte vybráno.

danny

Kávovar

Kávovar se v domácnosti nikdy neztratí. Každé ráno vás nakopne šálek kávy, který zpříjemní ranní vstávání. Výhodou však tohoto dárku je, že z něj nebude těžit pouze obdarovaný, ale i vy. Určitě ale nesahejte po nejlevnějších kávovarech. Vstupní branou do těch lepších je Nespresso. George Clooney by byl na vás pyšný. Přeci jen…“Nespresso. What else?“.

Velká spousta výrobců nabízí ochutnávky kávy přímo v prodejnách elektroniky, proto si před koupí kávovaru určitě vyzkoušejte, jak z něj daná káva chutná.

A nakonec, nezapomeňte, že chuť kávy určuje především kvalita kávových zrn. I s tím nejhorším kávovarem tak může chutnat káva poměrně dobře. Platí to však i naopak, ten nejdražší kávovar vám z nekvalitních zrn dobrou kávu neudělá.

Boty

Co mu takhle koupit boty, které se mu nerozpadnou. Boty, které vydrží léta, možná i desítky let. Pořiďte mu rámovky, třeba značky F. L. Popper, která vyniká poměrem cena/výkon. Recenze modelu F. L. Popper Simon zde.

Ke každému páru bot také patří pár napínáků, ty nejlepší jsou z cedru. Zauvažovat o nich můžete samozřejmě jako o samostatném dárku, mají velmi praktické využití a díru do rozpočtu rozhodně neudělají.

Sako na míru

Potěšte jej kouskem oblečení, který z kluka dělá muže. Pořiďte mu sako na míru. Konkrétně tedy spíše voucher. Stejně jako u košile, při šití na míru je samozřejmě nutná přítomnost budoucího majitele. Je potřeba nabrat míry a navolit všechny parametry, které by sako mělo mít. A že jich není málo, sako si postavíte podle své představy úplně od základu. Výsledkem tak bude dárek, který se obdarovanému bude líbit stoprocentně, jelikož si jej sám sestaví.

Ke správnému saku (a potažmo i košili či kabátu) pak samozřejmě patří adekvátní ramínko. Co třeba pořídit nějaké pěkné, designové, dřevěné? Za nás to jsou ramínka Mekko.
Reklama

10 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji za tipy, osobně partnerovi kupuji pánské oblečení. Dobře potom vypadá, s dárky je spokojený a ještě mi dělá mezi lidmi dobré jméno 🙂

  2. Moda mě baví, ale jako motorkář bych místo elegantních ocenil spíše kvalitní značkové rukavice na motorku. A myslím, že se dají kdyžtak nosit i na lyže 😀

  3. Díky za tipy, musím vybrat dárečky pro kolegy a spíš se pohybuju v cenové oblasti pod 500kč… Tak uvidím jak to nakonec dopadne, asi prostě pořídím diáře…

  4. Záleží, co každého muže baví. Mého muže například baví historie. Proto mu kupuji nějaké zážitky, kde by se mohl něco dozvědět. Letos mu koupím něco podobného.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here