Dějiny Mustangu se začaly psát v roce 1964, kdy začala jeho výroba. Tento rok byl i vystaven veřejnosti v New Yorku, kde získal značný pozitivní ohlas. Ford počítal s prodejem okolo sto tisíc kusů do konce roku. Toto číslo vyšplhalo až na neuvěřitelný jeden milion kusů aut prodaných za rok 1964 (necelých 9 měsíců od začátku výroby).
Název „Mustang“ navrhl John Najjar podle stíhacího letounu North American P-51 Mustang, který byl za druhé světové války jedno z nejobávanějších letadel americké letecké armády.
Zajímavostí také je, že dokonce americké námořnictvo v 60. letech mělo náborový slogan „The Beach Boys (hudební skupina), jablečný koláč a Ford Mustang 67. Za tyto tři věci má chuť bojovat.“ Já se jim popravdě ani nedivím, když se kouknete na Mustanga 67, tak uvidíte překrásné auto s V8 motorem, který dokáže vyprodukovat nesmírnou sílu a svým vzhledem zaujme kde koho.
Ford Mustang má 6 generací. Přičemž s jistotou můžeme říct, že první, pátá a momentálně poslední šestá generace jsou jedny z nejúspěšnějších, a to jak do prodeje tak i co do vzhledu. Šestá generace se hodně inspirovala první generací. U nového modelu například použili žábry u světlometů či ostrou hranu na blatníku.
Mimochodem, v Americe, od chvíle, kdy se toto auto vystaví před salón, do chvíle než ho někdo koupí, uběhne průměrně pouze 15 minut, což je určitě obdivuhodné.
Ford Mustang také zavedl nový pojem do automobilového průmyslu, a to „Pony car“. Pony car je termín používaný pro označení třídy kompaktních výkonných sedanů s dlouhou přední kapotou a krátkou zádí. Jeho úspěchem se poté inspirovaly i jiné značky např.: Chevrolet Camaro, Plymouth Barracuda aj.
Ať si říká, kdo chce co chce, ale Ford Mustang je v mých očích převratným hřebcem, který svým vzhledem a svým unikátním zvukem, změnil nejen dějiny Fordu, ale dokonce i dějiny celého automobilového průmyslu.