Na co koukat: Suits

0

Mladík s fotografickou pamětí Mike Ross a uznávaný newyorský právník Harvey Specter. To je duo Kravaťáků (Suits), na které jen tak nezapomenete.

Příběh

Harvey Specter (Gabriel Macht) se stává senior partnerem věhlasné Manhattanské právnické firmy Pearson Hardman. A jak už je ve firmě zvykem, každý senior partner by měl najmout svého vlastního asistenta. Shodnou okolností se na pohovor dostaví Mike Ross (Patrick J. Adams), chlapík, který zrovna utíká policistům z nepovedeného obchodu s drogami.

Harveymu se však genialita, důvtip i vynikající paměť zalíbí a tak Mika přijme. Problém je v tom, že firma přijímá pouze absolventy Harvardu. A Mike nejen že Harvard nevystudoval, ale nevystudoval ani žádnou jinou právnickou školu. Má však detailní znalosti z oblasti práva. Vydělával si dříve mimo jiné totiž tak, že za jiné studenty chodil psát zkoušky. A tak má Harvey zaděláno na problém. Vyplatí se mu přijmout možná nejlepšího firemního právníka vůbec?

Spolu začíná dlouhý běh firemního práva, kde obratně Mike s Harveym řeší jeden případ za druhým. Postupem času se z kolegů stanou nejlepší přátelé a divák se velmi pobaví nad řadou vtipných narážek a nekonečných slovních přestřelek. Každý z nich je jiný, a právě proto se jsou tak skvělou dvojicí. Dvojicí, která rozdrtí jakoukoliv konkurekci.

K pohledným advokátům pak samozřejmě skvěle pasuje řada nádherných žen. Dona Paulsen (Sarah Rafferty) je Harveyho sekretářka, a pravděpodobně také nejlepší sekretářka, jaká může existovat. Pak tu máme právní asistentku Rachel Zane (Meghan Markle), do které se Mike od chvíle, kdy vstoupí do dveří firmy, zamiluje. A také spousta dalších dívek či žen, plavovlásek, černovlásek, žár i sen. K těm se ale budete muset už sami dosledovat 🙂

Zpracování

Naprosto na výbornou jsou pak zpracovány kostýmy. Pro hlavní postavy je určeno přes 100 kousků luxusních obleků, většina z nich značky Tom Ford, Ermenegildo Zegna či Burberry. Dámy v seriálu pak odívají značky jako je Dior, Victoria Beckham, Prada a Burberry. V multimiliardovém byznysu byste asi H&M ani nečekali, přesto dávám plusový bod za věrohodné podání tvůrců seriálu.

Režii seriálu Suits má na svědomí téměř třicítka režisérů, mezi kterými se vystřídali i Gabriel Macht a Patrick J. Adams. Seriál tak nemá žádný specifický nádech (jako třeba House of Cards). Každý díl je tak trochu jiný, a stejně tak je tomu u každé série. Seriál začal jakýmsi vtipným pohledem na svět práva, postupně se však naladil na mnohem vážnější notu.

Osobně se mi líbil seriál více ze začátku, na konci poslední série však došlo k zásadnímu zlomu, který by mohl dostat seriál zas do správných kolejí. Tak uvidíme. Seriál Suits 12. července začal se sedmou sérií, tak vzhůru na to!

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here