Jak jsem se začal holit žiletkami

1

Jednoho dne jsem si řekl a dost, otevřel Amazon a koupil si novou sadu na holení. Všechny ty moderní holítka prostě stály zbytečně moc peněz a funkčně na tom nebyly o moc lépe. Přešel jsem na tradičnější způsob, a nemohu si ho vynachválit.

Začneme oblíbenou matematikou. Z Amazonu jsem si objednal štětku na holení Escali, holicí strojek Edwin Jagger a 16 různých značek žiletek na vyzkoušení. Jako dárek jsem k nákupu dostal ještě 5 žiletek značky Derby zdarma. Nákup zhruba za 1 450 Kč. Z toho necelých 300 Kč za žiletky. Takové množství žiletek vystačí zhruba na 135 oholení, tedy alespoň v mém případě.

Na opačné straně máme holení s těmi holícími strojky, které vídáte dennodenně v reklamách. Hlavice Gillette Fusion mi vydrží zhruba 5 oholení, pak musím hlavici měnit. Při ceně zhruba 65 Kč/ks to vychází na cca 1750 Kč za 135 oholení. V tomto případě ale pouze za žiletky! Berte navíc v úvahu, že koupě žiletek v ČR vyjde na mnohem méně, než nákup v zahraničním eshopu.

Než se 135x oholím, uplyne rok. Když nebudeme počítat prvotní investici do štětky a holicího strojku, právě jsme ušetřili 1450 Kč. Možná namítnete, že některé jiné moderní holicí strojky stojí mnohem méně. Možná by pak „provozní náklady“ obou strojků vyšly nastejno, ale narazíte na velký rozdíl v pohodlnosti oholení.

Proč je „Wet Shaving“ lepší?

  • Vousy oholí mnohem lépe než většina moderních holicích strojků
  • Je to o HODNĚ levnější
  • Je ekologicky šetrnější
  • Je to mnohem mužnější způsob holení

ws0

V dětství (obličej si holím od svých 12 let) jsem se díky vousům těšil velké oblibě dívek. Jako jeden z prvních jsem z jejich klučičích přátel dosáhl puberty. Byl ze mě muž, teda, skoro muž. V průběhu několika dalších let mé vousy pomalu přestaly být unikátem. A už to taková sranda nebyla.

Vzhledem k tomu, že mám velmi citlivou pokožku, po holení mi často vyskakovaly pupínky, ať jsem dělal co jsem dělal. Horká sprcha, horký ručník, holení po směru, různé druhy strojků, krému a vod po holení. Něco fungovalo lépe, něco hůře, ale holení stále bylo něco, na co jsem se netěšil. Z holení se stala nudná povinnost, která další den akorát svědila. Po důkladném prostudování studny informací jménem internet jsem se rozhodl, že dám šanci mokrému holení, tedy holení za použití klasických žiletek.

Hodně jsem se tedy obával, jak holení dopadne. Kolikrát se říznu, jestli se druhý den objeví pupínky, jestli to bude svědit. Nic z toho se nestalo. Na oholení mi stačilo pár minut, vousy byly několika ladnými tahy pryč a já byl spokojenej. Dokonalejší oholení jsem doslova v životě nezažil.

Když je to taková bomba, proč to není populárnější? Důvodů je hned několik. Prvním bych řekl, že jsou peníze. Na prodeji žiletek si nemohou výrobci účtovat tak obrovskou marži, jako si účtují u moderních hlavic typu Gillette Fusion. Druhým důvodem je bezpečnost. Přeci jen, když je žiletka venku ze strojku, je jednoduší se s ní při neopatrném zacházení říznout. A třetím jednoduše to, že o tom lidé neví. Tolik si navykli na moderní holicí strojky, že ani neví, že tyto klasické stále existují. Naštěstí díky všem svým přednostem rostou v poslední době hodně na popularitě. Tak proč je nezkusíte také?

V dalším článku detailně popisuji techniku „mokrého holení“ a zodpovím nejčastější dotazy. V budoucnu se pak můžete těšit na velký test žiletek, kde budu testovat minimálně 17 různých značek.

 

Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here