Tvorba Image díl 1.

0

Každým okamžikem ukazujeme okolnímu světu o sobě spoustu informací. Děláme to vědomě i nevědomě. Ale děláme to neustále. Říká se tomu image – to, jak nás vnímají ostatní kolem nás. A ať chceme či nechceme, dobrá image je základem úspěchu jak v životě soukromém tak v životě pracovním. Naštěstí lze na ní zapracovat a mnohé vylepšit.

Image je velmi široký pojem, který zahrnuje jak vaši duševní, tak fyzickou stránku. Jak se oblékáte, zdali mluvíte spisovně či ne, jakým stylem řešíte problémy, vypadáte atraktivně či ne, pečujete-li o svůj zevnějšek, máte-li v garáži Mustanga nebo ne – to vše a tisíce dalších věcí, to je vaše image.
Vaše image nemusí odpovídat tomu, jací ve skutečnosti jste. Pokud budete dělat odvážného machra, lidé vás tak budou brát. Pokud budete dělat stydlivého, lidé tomu budou věřit. Pak už je jedno, jestli tací jste či ne.

Tvorba image se skládá víceméně ze dvou kroků, zeptejte se sami sebe na tyto otázky:

1) Co vás baví teď, jaké máte koníčky, jak se chováte ve společnosti, jak se oblékáte, jak o sebe pečujete, jak mluvíte s lidmi, jaké s nimi máte vztahy?

2) Co by vás bavilo dělat dále, jak byste chtěli ve společnosti vypadat, jak byste se chtěli oblékat, jak byste chtěli vypadat, jaký byste chtěli mít pocit z rozhovorů, jaké vztahy byste chtěli vylepšit?

A nyní tyto dva kroky zkuste vyvážit, zaměřte se na cíle z druhého kroku. Zkoušejte nové zážitky, co jste si vždy chtěli vyzkoušet, zkuste nové styly oblečení, mluvte více, buďte k ostatním vstřícnější. Nikdy však nezapomínejte na své původní koníčky, zájmy a chování. Vyberte z nich to nejlepší. Zbavte se toho, co vám bránilo v osobním rozvoji. Chcete vypadat ve společnosti na úrovni? Zbavte se těch starých děravých tepláků, co máte ve skříni. Je jedno, jestli je nosíte nebo ne, podstatné je, že je máte.
Většinou jsou to právě takové malé banality, jež vám tvoří image bez vašeho vědomí. A vědomě to můžete všechno napravit.

V dalších dílech si povíme o tom, jak si vytvořit image na míru, aby přesně odpovídala vašim zájmům a cílům nebo třeba o tom, jak v davu vyniknout.

Předchozí článekÚvod do komunikace
Další článekRedditgifts Wet Shaving Exchange 2015
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here