5 nejčastějších chyb při nošení obleku

0

Oblek – nejserióznější a současně nejvíce reprezentativní druh denního oblečení, jaký muž jen může mít. Hodí se skoro ke každé příležitosti. Muži však v nošení obleků čím dál více chybují. Dělají chyby, které nemusejí být pro laika nikterak nápadné. V případě oblékání ale platí rčení “neznalost neomlouvá“ … Tak se pojďme na ty chyby podívat.

Knoflíčky

Knoflíčky, knoflíčky, knoflíčky, co nám to jen děláte?! Problém s knoflíky je asi ten největší a nejčastější ve všech. Narazíme na něj s jistotou na každém plese a občas i při pohovorech, kde už to může mít velké důsledky. Vždy, pokud stojíme, necháváme poslední knoflíček u saka rozepnutý (tedy za předpokladu že nemáte sako s jedním knoflíčkem). Pokud jdeme tančit nebo si sednout, sako rozepneme, abychom jej nedeformovali. Pokud nevíte, které z knoflíků se zapínají a které ne, nebo chcete o problémech s knoflíky vědět více, tak vám doporučuji přečíst náš starší článek Trable s knoflíky.

Rukávy

Teď zrovna nemyslíme problém s písničkou od bratří Nedvědů. Máme na mysli moc krátké či až moc dlouhé rukávy u saka. Jak ale poznáme správnou délku? Je to jednoduché – rukávy by měly končit v místě, kde se nám ohýbá zápěstí. Dále by zpod saka měl vyčnívat kus manžety, která svojí délkou končí u kořenu palce.

Délka nohavic a ponožky

Není nic horšího než pohled na chlupaté nohy mužů, které krátké ponožky v krátkých kalhotách nedokázaly zakrýt.  Takový muž zkrátka nemůže zanechat dobrý první dojem. Proto při výběru kalhot dbáme na to, aby kalhoty končily až pod horní stranou zadní částí bot. Ponožky si vždy bereme dlouhé, nejlépe v barvě kalhot (pokud jde o formálnější typ akce).

Pokud volíme ponožky ke svému volnočasovému outfitu, můžeme si vzít ponožky s jakýmkoliv vzorem a barvou. Třeba Happy Socks 🙂 V tom případě ale nejsou problémem ani krátké nohavice. V poslední době dobře oblečeným mužům končí kalhoty kousek nad botami, aby byla noha z části vidět. Nazujte mokasíny a v létě se této možnosti nevyhýbejte. Pamatujte však, že k formálnějšímu outfitu se to nehodí.

Vzory

Dalším z problémů je překombinovanost vzorů. Proužkovaný oblek, kostičkovaná košile, kravata s puntíky a k tomu navíc kapesníček s lodí. Toto je zkrátka moc, zde platí pravidlo “všeho moc škodí”. Snažíme se tedy ladit spolu maximálně 2 vzory, ti ostřílenější zvládnou i 3 vzory, přičemž určitě nekombinujeme jednotlivé části obleku se stejným vzorem, např. proužkovaná košile k proužkovanému obleku (výjimkou je pochopitelně dvojice sako – kalhoty)

Barvy

Posledním problémem je sladění barev doplňků. Za jakýkoliv okolností bychom měli mít sladěné barvy pásku, bot a řemínku u hodinek. Pokud vlastníme například navy oblek, hodí se k němu právě hnědá barva bot, pásku a řemínku u hodinek. U černých obleků je nejlepší mít zase vše v černém. Proto je určitě výhodou mít alespoň dvoje hodinky. Nebo alespoň dva různé druhy řemínků. Někteří výrobci toto vyřešili dvoubarevným koženým páskem (z jedné strany je hnědý a z druhé černý). Toto se týká také spon na kravat, které by měli ladit s ostatními kovovými doplňky (spona na pásku, hodinky)

Korekci provedl Štěpán.

Předchozí článekJarní soutěž o ozdoby do klopy Jollylapel
Další článekJeden rok s Two Gentlemen
Zakladatel Two Gentlemen, milovník všeho dobrého. Rád sportuje, studuje a také rád pije. Mezi jeho koníčky patří krásné ženy, politika a podnikání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here