10 důvodů, proč byste měli mít více sexu

1

 

Sex je jako pizza. Možná nebude tak dobrej, jak byste si ho představovali, ale stejně si ho užijete. To hlavní ale je, že je dobrý pro vás, konkrétně pro vaše zdraví. Není žádným tajemstvím, že po jedné relaci v peřinách se cítíte více relaxování a uvolnění. My jsme se na toto téma podívali více do hloubky a přinášíme vám 10 důvodů, proč byste měli mít více sexu.

1) Je to ten nejlepší zabiják stresu, co existuje

Sexem většinou odpadne všechen stres. Ptáte se, čím to je? Sexuální aktivita pomáhá růstu buněk v části mozku, jež se nazývá Hipokampus. Tyto buňky umí velmi efektivně snižovat hladinu stresu ve vašem těle.

2) Je to skvělý bojovník s erektilní dysfunkcí

Podle několika vedených průzkumů mají muži, kteří si alespoň jednou týdně zadovádějí v posteli poloviční riziko vzniku erektilní dysfunkce než ti, co si nezadovádějí. Tak na to rychle hupsněte!

3) Budete spát jako beránek

Oxytocin, jinak nazývaný také hormon důvěry či lásky je chemikálie, jež se do krve uvolňuje vzrušením jedince. Právě tento hormon je příčinou únavy a ospalosti po vykonaném aktu.

4) Zlepšuje vztah s vaším partnerem

Sdílení sexuálního uspokojení s partnerem pomáhá budovat pozitivní asociace a zlepšuje důvěru ve vztahu. Ne nadarmo často páry řeší problémy sexem.

5) Snižuje riziko rakoviny

Přesně tak, pravidelným sexem se výrazně snižuje riziko rakoviny prostaty. Přítelkyni tedy klidně můžete říci: „Ty mi vlastně takhle zachraňuješ život.“

6) Je dobrý pro vaše zuby

Až vám partnerka příště bude sjíždět do klína, může myslet například na kalcium, zinek a další minerály, jež semeno obsahuje. Právě tyto minerály totiž udržují chrup zdravým a krásným! No není věda úžasná?

7) Na migrénu jedině sex

Vymlouvat se ze sexu větou „bolí mě hlava“ je hloupost. Právě milostné dovádění totiž velmi účinně bojuje s migrénou. Orgasmus uvolňuje serotonin (aktivní látka řídící nervy), jež aktivuje méně aktivní nervové cesty, které mohou být příčinou migrén.

8) Zastaví bolest a ochrání před chřipkou

Kortikosteroidy a endorfiny, jež se při sexu uvolňují, fungují stejně dobře, jako prášky proti bolesti. A páry, které si dvakrát do týdne zadovádějí, vykazují zvýšenou hladinu imunoglobulinu A, jež výrazně posiluje imunitní systém.

9) Budete lépe vypadat

Nejen, že se po každém kousku budete cítit více sebevědomí, ale také vám sex přidá na kráse. Poděkujte dehydroepiandrosteronu, látce, která zpomaluje stárnutí a pozitivně tak působí na pleť a pokožku.

10) Udržuje srdíčko v dobré kondici

Pokud si dokážete najít čas, abyste si partnerkou vlezli pod peřinu alespoň dvakrát do týdne, můžete si být jisti, že zvýšená hladina kyslíku, průtok krve a hormony vysoce snižují riziko srdečních onemocnění, jakým může být například infarkt.

 

Reklama
Předchozí článekSprávné nošení spony na kravatu
Další článekŽivot moderního gentlemana 2.díl
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

1 komentář

  1. Takže jestli to platí na obě strany těch 10 důvodu proč mít sex. Takže když vám žena řekne že ji bílý hlava a nechce sex tak jde sama proti sobě? 😀 Protože to je dost částa výmluva u žen že je bolí hlava atd.. A ha zpomaluje stárnutí tak proto se mě všude ptají na občanku když kupují alkohol a to už mám Kristovy léta páně 😀 No když se tu řeší sex docela by mě zajímal názor žen třeba na takové párové erotické masáže jestli by do toho nějaká sláma partnerem. A jaký by to mohlo mít vliv pro budoucí vztah jestli pozitivní nebo spíš negativní. Ale moc žen sem asi nechodí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here