Prague Bar Show 2018

1

Máme za sebou letošní ročník oblíbené Prague Bar Show. Letos však byla poprvé něčím zvláštním výjimečná!

O Prague Bar Show

Barlife letos pořádal již 8. ročník nejvýznamnější nápojové události v České republice. Prague Bar Show 2018! Jde o více než 20 hodin seminářů a workshopů odborníků z řad mixologie a dalších odvětví gastra. Jde o prezentaci nápojů malých lokálních i velkých globálních značek a možnosti se dozvědět nejen o nápojích samotných, ale také o jejich historii, přípravě, či postupů při míchání drinků. Jde o ochutnávání. A také o to, seznámit se s nejlepšími odborníky s oboru.

Po sedm let byla tato událost věnovaná výlučně pro odborníky z gastronomických odvětví, ať už se jednalo o majitele podniků, barmany či třeba baristy. Vždy se jednalo se o vynikající místo pro networking a rozšíření obzorů v oblasti přípravy nápojů za účelem byznysu mezi barmany, majiteli gastronomických podniků, výrobci, distributory a dalšími profesionály z nápojové branže. Letos poprvé však otevřela své brány také veřejnosti, aneb všem milovníkům nejen alkoholických nápojů. Ti tak měli možnost zúčastnit se seminářů, poznat nové nápoje a seznámit se se zajímavými lidmi.

Letošní ročník neměl chybu!

Letos se, stejně jako minulý rok, konala Prague Bar Show v Pragovce, bývalém areálu tradičního českého výrobce automobilů Praga, který se přeměnil na artdistrict pro konání nejrůznějších akcí. Akce byla jako vždy dvoudenní, první z dnů – neděle, patřila veřejnosti, pondělí bylo pro profesionály. Letos se akce zúčastnilo přes 50 vystavovatelů, kteří prezentovali výrazně přes 100 různých značek. Nechyběly ani takové klasiky jako je Hennessy, Žufánek, Red Bull, Mionetto, Perrier, Campari či Baron Hildprandt a mnoho dalších. Oslovily nás však i novinky, které jsme dosud nepoznali. V nich rozhodně musíme vyzdvihnout ginové nápoje od Thats Boutique-y Gin Company, jejichž drinky byly opravdu vynikající, a sekty Fogoso Azul, jejichž modré lahve na první pohled okouzlí svým vzhledem každého.

Přednášky se letos konaly na dvou stagích, Barlife main stage a Spirit magazín stage. Z programu seminářů v neděli opravdu stálo za to si poslechnout přednášku Czech it out. Whisky – drink it or keep it? od Zdeňka Kortiše o investování do whiskey, přednášku Kryštofa Hordiny o 10 nejnepravdivějších mýtů o whisky, v zhruba stejném čase pak běžela i Škola sabrage Martina Prokeše, kde jste se mohli tuto vyzkoušet.

V neděli pak musíme vyzdvihnout přednášku Jak v Ambiente pracujeme s obsahem – od teorie k praxi od profesionálů Šárky Hamanové a Honzy Zimy, a The New Age of Mocktails od Stephanie Sieber o tom jak hostům nabídnout chuťový zážitek i bez alkoholu.

Celkově byla akce opět vynikající, a velmi jsme si ji užili. Tento zážitek určitě se všemi palci nahoru doporučujeme každému milovníkovi nápojů různých chutí, původu i obsahu alkoholu.


A že vám letošní ročník unikl? Nevadí. Už brzy se určitě budete moci zúčastnit dalších akcí, jež Barlife pořádá. Například tento rok byl akcemi opravdu nabitý. Přijít jste mohli nejen na již tradiční Rumfest a Ginfest, ale i na historicky první ročník Whiskyfestu. Tak jsme zvědaví, co pro nás Barlife nachystá na rok příští! 🙂 Uvidíme se tam!

Save the date!

Ginfest 2019 – Sobota 2. března 2019 od 13:00 do 21:00
VINOHRADSKÝ PAVILON, Vinohradská 50, Praha 2

Rumfest 2019 – Sobota 18. května od 13:00 do 22:00
Žluté lázně, Podolské nábřeží 1184/3, 140 00 Praha 4

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here